I Ty możesz uratować komuś życie!

Podczas 3. Rajdu Grodzkiego na terenie Biecza, Gorlic oraz Jasła w dniach 28-29 października 2017 roku odbędzie się Akcja Rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku.

W niedzielę 29 października odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku w Gorlicach. Potencjalni dawcy będą mogli zarejestrować się w Pawilonie Historii Miasta, w godz. 9.00 - 15.00. Polega ona na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu odpowiedniego formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka niezbędnego do przeprowadzenia badania genetycznego. Pamiętajmy, aby na Dzień Dawcy Szpiku koniecznie wziąć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.
3 RAJD GRODZKI odbędzie się pod hasłem pomocy dla „MARKA I INNYCH POTRZEBUJĄCYCH”.

47-letni Marek jest pasjonatem samochodów, narciarstwa i  nurkowania, a swoje pasję dzieli z swoją rodziną – żoną oraz córkami. Niestety, w 2016 roku, u Marka zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Po pierwszych udanych chemioterapiach, choroba zaatakowała ponownie w lipcu tego roku. Jedyną nadzieją dla Marka jest przeczep komórek krwiotwórczych od dawcy niespokrewnionego.

Rejestracja przebiega bezboleśnie – polega na przeprowadzeniu wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka, niezbędnego do przeprowadzenia badania genetycznego, za pomocą specjalnego patyczka.

„Proszę o decyzję i rejestrację. Można tym uratować komuś życie. Choroba może dotknąć każdego z nas i wtedy im większa baza, tym większa nadzieja na wyleczenie” – apeluje Marek.

Pomóż Markowi i innym! Przyjdź i zarejestruj się!

Organizatorem akcji jest DKMS Polska. Patronat honorowy: Starosta Gorlicki Karol Górski, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian.