Powstała droga dojazdowa do cmentarza żydowskiego

Trwają ostatnie prace związane z położeniem nowej nawierzchni na drodze wiodącej do gorlickiego kirkutu. Remont ulicy Janusza Korczaka bocznej ułatwi dostęp do cmentarza, oraz poprawi komfort okolicznych mieszkańców, którzy uzyskają łatwiejszy i bardziej komfortowy dojazd do swoich domów.

Cieszę się, że nareszcie udało nam się podjąć remontu tej drogi. Żydzi regularnie odwiedzają gorlicki kirkut, a dzięki dobrej współpracy z gminą wyznaniową i rabbim Baruchem S. Halberstamem, zdecydowali się znacząco wesprzeć ten remont. Warto zaznaczyć, że powstająca droga podniesie też komfort mieszkańców ulicy – mówi Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla.
Nie zapominajmy, że historia Gorlic to też historia Żydów, którzy przez wiele lat byli naszymi sąsiadami. Sukcesywnie staramy się umacniać pamięć o nich – w ostatnich latach wyremontowany został ohel na cmentarzu żydowskim, w Gorlicach gościliśmy edukacyjne Muzeum na kółkach, stworzyliśmy też piękny mural, który przypomina o ich obecności w mieście – dodaje.

Roboty budowlane polegające na remoncie nawierzchni ul. Korczaka bocznej obejmują:

  • Wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych grysowych
  • Wykonanie nawierzchni z tłucznia kamiennego w zjazdach i na bocznych drogach dojazdowych do nowego poziomu nawierzchni jezdni
  • Wykonanie nawierzchni żwirowej poboczy


Wykonawcą robót jest firma P.B.U. ZIBUD.

Tagi