To już trzynasta wyremontowana w tym roku ulica

Tylko drobne i końcowe prace dzielą nas od zakończenia kolejnej inwestycji - tym razem na ul. Chopina bocznej. To już trzynasta miejska ulica, która zyskała nowy i atrakcyjny wygląd w 2017 roku.

Dziś Burmistrza Miasta Gorlice Rafał Kukla wraz z Prezesem Spółdzielni "Mariampol" Janem Baranem, osobiści sprawdzili stan wykonanych prac. Na ul. Chopina bocznej wymieniona została nawierzchnia, krawężniki i wyregulowane zostały kratki ściekowe.

Inwestycja została wykonana ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na rok 2017. To już kolejne zadanie zrealizowane na tej ulicy dzięki pomysłom mieszkańców osiedla. W poprzednim roku nawierzchnię z kostki betonowej zyskała ulica Chopina boczna wzdłuż bloków nr 15, 17, 19 i 21.

Jeśli tylko warunki pogodowe dopiszą, remont nawierzchni Chopina bocznej nie będzie ostatnią tegoroczną inwestycją drogową w mieście, która wpłynie na poprawę komfortu życia mieszkańców. Prace trwają m.in na ul. Hallera i Dębowej. W planach mamy remonty jeszcze kilku ciągów komunikacyjnych obrębie Gorlic. Mam nadzieję, że uda nam się je wykonać jeszcze w tym roku.  – mówi Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla.

Przypomnijmy, że remont ulicy Chopina bocznej wchodzi w skład jednego wspólnego przetargu na przebudowę łącznie 8 ulic. Oprócz ul. Chopina przetarg obejmuje remont nawierzchni ulic Sosnowej, Kopernika, Zagórzańskiej, Hallera, Dębowej, Broniewskiego oraz Rybickiego.