Osiem gorlickich ulic przejdzie remont

Śmiało można powiedzieć, że rok 2017 w naszym mieście obfituje w inwestycje drogowe. Listę ulic, które w tym roku zyskały nową nawierzchnię wzbogaci teraz 8 dodatkowych pozycji.

Przypominamy, że obecnie na terenie miasta trwają prace na ul. Krasińskiego, a niedawno zakończył się także remont ul. Mieszka I i ul. Węgierskiej.

W czwartek 17 sierpnia 2017 r. podpisana została umowa dotycząca modernizacji i przebudowy kolejnych ulic: Chopina (bocznej), Zagórzańskiej, Hallera, Kopernika, Sosnowej, Dębowej, Broniewskiego oraz Rybickiego.
Konsekwentnie dążę do realizacji obietnic jakie dałem swoim wyborcom, dotyczących remontu jak największej ilości dróg, a szczególnie tych, które od lat zostały zapomniane tak jak np. ul. Sosnowa czy Dębowa. Podjąłem decyzję o ogłoszeniu jednego wspólnego przetargu na wykonanie remontu łącznie 8 ulic, dzięki czemu udało się poczynić kolejne oszczędności. Przyniosło to wymierne korzyści finansowe, gdyż oferta Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Godrom Sp. z o.o., które wygrało postępowanie przetargowe, opiewała na kwotę niższą od tej którą zabezpieczyliśmy w budżecie Miasta na rok 2017. W konsekwencji wolne środki pozwolą na realizację kolejnych pilnych remontów gorlickich ulic. Na najbliższej Sesji Rady Miasta Gorlice zaproponuję przesunięcie tej kwoty na realizację dalszego etapu remontu ul. Kochanowskiego. – mówi Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla.

Prace modernizacyjne ulic ruszą już w najbliższym czasie, o czym będziemy Państwa informować na bieżąco.