Zakończono prace renowacyjne przy historycznej kapliczce Matki Boskiej z 1664 r., przy ul. Krętej – najstarszej kaplicy w mieście, dzięki którym otoczenie zabytku odzyskało swój blask. Mur oporowy oraz ciąg pieszy wzdłuż ulicy Krętej stały się nie tylko bardziej estetyczne, ale również bezpieczne.
Remont muru oporowego, biegnącego wzdłuż zachodniej i północno-zachodniej części ul. Krętej, obejmował kompleksowe wzmocnienie konstrukcji oraz odtworzenie jej historycznego wyglądu. Prace polegały na zastosowaniu żelbetowego rdzenia i obmurowaniu kamieniami pochodzącymi z rozbiórki starego muru, wykonaniu nowych zwieńczeń z piaskowca z obustronnym przewieszeniem i kapinosem, instalacji drenażu opaskowego wzdłuż muru, uzupełnieniu ubytków oraz naprawie siatki spoin, uwzględniając miejsca pęknięć, wymianie betonowych czapek na kamienne, hydrofobizacji konstrukcji, odnowieniu nawierzchni tzw. „kocich łbów”.
Kapliczka Matki Boskiej, ulokowana na stromej skarpie, przypomina dramatyczne wydarzenia z 1657 r., kiedy to wojska księcia Jerzego Rakoczego najechały Gorlice podczas „potopu szwedzkiego”. Ufundowana w 1664 r. jako wotum wdzięczności za ocalenie życia części mieszkańców, jest świadectwem trudnej historii miasta. Murowana w formie trzystopniowego słupa, z ażurową glorią z hierogramem NMP i datą 1664 r., stanowi jeden z najważniejszych zabytków Gorlic.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 127 154,21 zł, z czego aż 124 611,13 zł pochodziło z dofinansowania w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Prace zostały zrealizowane przez firmę Jakuba Wojnarskiego, która zadbała o najwyższą jakość wykonania.