Już wkrótce nowy chodnik na ul. Stróżowskiej połączy okolice sklepu spożywczego i kwiaciarni z ul. Wesołą. Powstanie tutaj także bezpieczne przejście dla pieszych.
Zakres prac jest kompleksowy i obejmuje m.in. budowę muru oporowego od strony zabudowań, przełożenie instalacji podziemnych, wykonanie nowej nawierzchni.
Stróżowska to droga wojewódzka - Miasto Gorlice prowadzi prace we współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie, który pokrywa połowę kosztów. Wykonawcą prac jest firma Hażbud.
Na czas robót wprowadzony został ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Dodatkowe światła zamontowano także na ul. Letniej i Wesołej, aby ułatwić włączenie się do ruchu na drodze wojewódzkiej.
Realizacja zadania pozwoli poprawić bezpieczeństwo pieszych i uporządkować przestrzeń w rejonie ul. Stróżowskiej.