Wiadomości

Środa, 24 maja 2023

Gorliczanie z sukcesami na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w crossmintonie

W sobotę, 20 maja 2023 r. na kortach TK Warszawianka rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w crossmintonie. W zawodach uczestniczyło ponad 130 graczy z 7 krajów, w tym mocna reprezentacja z naszego miasta – Piotr Gawlak, Jerzy Knot, Mariusz Nowacki i Wojciech Rykała.
Gorliccy zawodnicy na podium.
W deblu M50, nasza para – Jerzy Knot & Piotr Gawlak zwyciężyła w finale z wysoko notowanymi Łotyszami Edijs Spare & Niklavs Zvaigzne, zdobywając złote medale. Gorliczanie okazali się także najlepsi w kat. M60, gdzie Piotr Gawlak zdobył złoty medal, a Jerzy Knot stanął na drugim stopniu podium.
Zawodnicy w trakcie meczu crossmintona.
W mistrzostwach po raz pierwszy wystartowali: Wojciech Rykała w kat. M40 i Mariusz Nowacki w kat. Open. Swój debiut mogą zaliczyć do udanych – Wojciech Rykała dotarł do ¼ finałów i mecz o medal przegrał 1:2 z wielokrotnym medalistą, będącym w rankingu ICO na pierwszym miejscu, Sławomirem Miłoniem, po ponad godzinnym pojedynku. Natomiast Mariusz Nowacki w swojej grupie trafił na ścisłą światową czołówkę, jednak jego pojedynki nie były łatwe dla rywali i na pewno dał się zapamiętać jako gracz z dużymi możliwościami.
Zawodnicy na podium.
Gorlickim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

Źródło: Jerzy Knot