Turniej Rycerski o mincę Dersława Karwacjana w Gorlicach

Turniej Rycerski o mincę Dersława Karwacjana w Gorlicach Czwartek, 18 maja 2017 600 lat temu Władysław Jagiełło przeniósł Gorlice z prawa polskiego na niemieckie (magdeburskie). Urząd Miejski razem z Bieckim Bractwem Rycerskim zaprasza na organizowany z tej okazji Turniej Rycerski o mincę Dersława Karwacjana!

Dni Gorlic 2017 przeszły do historii!

Dni Gorlic 2017 przeszły do historii! Wtorek, 9 maja 2017 W środę zakończyliśmy trwające pięć dni święto naszego miasta. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia. Dziękujemy gorliczanom i turystom za tak liczny udział we wszystkich atrakcjach Dni Gorlic 2017. To dzięki Wam gorlicki Rynek tętnił życiem! Zapraszamy na krótkie podsumowanie i bogatą fotorelację z wydarzeń.

Dodatkowe, duże inwestycje w tegorocznym budżecie!

Dodatkowe, duże inwestycje w tegorocznym budżecie! Czwartek, 27 kwietnia 2017 Wspólna decyzja radnych i burmistrza oraz racjonalne wydatkowanie środków publicznych, przyczynią się do podniesienia komfortu życia kolejnych mieszkańców Gorlic.

Dni Gorlic 2017

Dni Gorlic 2017 Środa, 5 kwietnia 2017 Majówka zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie masz jeszcze planów? Mamy dla Ciebie znakomitą propozycję! Długi weekend pod znakiem DNI GORLIC 2017! Urodziny naszego miasta świętować będziemy w tym roku aż przez 5 dni (29 kwietnia-3 maja).

Koncert Vladyslava Sendeckiego w Gorlicach!

Koncert Vladyslava Sendeckiego w Gorlicach! Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 Światowej sławy pianista i kompozytor jazzowy, według magazynu „New York Village Voice” jeden z pięciu najlepszych pianistów na świecie zagra podczas tegorocznych Dni Gorlic!

Kolejne miliony złotych zasilą budżet Miasta Gorlice

Kolejne miliony złotych zasilą budżet Miasta Gorlice Środa, 29 marca 2017 Ponad 7 mln zł to kwota, która przeznaczona będzie na kompleksową termomodernizację 9 obiektów mieszczących się na terenie Gorlic.

Festiwal "4 Strony Karpat"

Festiwal Poniedziałek, 27 marca 2017 Urząd Miejski w Gorlicach oraz Gorlickie Centrum Kultury zapraszają na tegoroczną edycję Festiwalu „4 Strony Karpat”, który odbędzie się w ramach Dni Gorlic 2017. Podczas dwóch dni z muzyką folkową (29-30 kwietnia) zagrają: Trebunie Tutki, Serencza, Orkiestra Św. Mikołaja, Kapela Hanki Wójciak, Krzikopa, Vołosi i Dagadana.

"Muzeum na kółkach" już otwarte!

Czwartek, 23 marca 2017 "Muzeum na kółkach" już otwarte! Zapraszamy na gorlicki Rynek do mobilnego muzeum i Pawilonu Historii Miasta Gorlice.

Umowa na restaurację parku podpisana

Umowa na restaurację parku podpisana Środa, 15 marca 2017 15 marca, w gorlickim ratuszu wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys oraz Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, podpisali umowę gwarancyjną dotyczącą dofinansowania inwestycji pt. „Restauracja Parku Miejskiego im. Wojciecha Biechońskiego w Gorlicach”.

Zmarła Pani Halina Czeluśniak

Zmarła Pani Halina Czeluśniak Wtorek, 14 marca 2017 Z głębokim żalem informujemy, że w dniu wczorajszym zmarła Pani Halina Czeluśniak, wieloletni pracownik Gorlickiego Centrum Kultury, Kierownik artystyczny i członek Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie’’. W styczniu 2017 roku uhonorowana odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.