Głosowanie nad Budżetem Obywatelskim 2018

Głosowanie nad Budżetem Obywatelskim 2018 Piątek, 13 października 2017 Dzisiaj tj. 13 października rozpoczyna się głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na 2018 rok. Na stronie budzetobywatelski.gorlice.pl została uruchomiona aplikacja, dzięki której gorliczanie mogą w łatwy i wygodny sposób oddać swój głos nie wychodząc z domu!

BO 2018 - lista projektów do głosowania

BO 2018 - lista projektów do głosowania Wtorek, 10 października 2017 28 projektów złożonych do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego zostanie poddanych pod głosowanie mieszkańców Gorlic. Spośród tych projektów siedem zadań ma charakter ogólnomiejski, a dwadzieścia jeden osiedlowy.

Małopolska Gala w Miejscu Niezwykłym

Małopolska Gala w Miejscu Niezwykłym Piątek, 6 października 2017 W piątek, 6 października odbyła się gala finałowa XVIII Plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski 2017” oraz Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki. Miasto Gorlice, jako zwycięzca edycji z roku 2016, było współorganizatorem i gospodarzem tego wydarzenia.

Stoi na stacji lokomotywa!

Stoi na stacji lokomotywa! Poniedziałek, 2 października 2017 W niedzielę 1 października, na stacji Gorlice-Zagórzany odbył się piknik inauguracyjny z okazji uruchomienia nowej linii kolejowej Kraków – Gorlice – Biecz – Jasło!

Październikowa ściągawka z wydarzeń

Październikowa ściągawka z wydarzeń Wtorek, 26 września 2017 Comiesięczna ściągawka z wydarzeń i imprez, które będą miały miejsce w naszym mieście i powiecie gorlickim w październiku 2017 roku.

Trwa rewitalizacja Parku Miejskiego

Trwa rewitalizacja Parku Miejskiego Poniedziałek, 25 września 2017 Trwają prace związane z rewitalizacją gorlickiego parku – obecnie przebudowie poddawane są miejskie toalety, a w miniony piątek (21.09) oddano teren pod plac budowy. Zadanie realizowane jest w cyklu dwuletnim - całość prac potrwa do końca maja 2018 r.

Gorlice czekają na Twój pomysł!

Gorlice czekają na Twój pomysł! Czwartek, 31 sierpnia 2017 Jeśli masz ciekawy pomysł, dzięki któremu zmienisz swoją okolicę i sprawisz, że jego realizacja będzie służyła mieszkańcom – nie czekaj dłużej i już dziś zgłoś swoje zadanie.

Działania w sprawie rafinerii

Działania w sprawie rafinerii Wtorek, 22 sierpnia 2017 Informacja na temat działań podejmowanych przez Burmistrza Miasta Gorlice w związku z sytuacją zaistniałą na terenie byłej Rafinerii Nafty „Glimar” w Gorlicach.

Osiem gorlickich ulic przejdzie remont

Osiem gorlickich ulic przejdzie remont Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 Śmiało można powiedzieć, że rok 2017 w naszym mieście obfituje w inwestycje drogowe. Listę ulic, które w tym roku zyskały nową nawierzchnię wzbogaci teraz 8 dodatkowych pozycji.

Kolejne spotkanie w sprawie odpadów na rafinerii

Kolejne spotkanie w sprawie odpadów na rafinerii Piątek, 18 sierpnia 2017 W dniu dzisiejszym (18.08.2017 r.) w Urzędzie Miejskim odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli organów i służb prowadzących postępowania dotyczące odpadów zgromadzonych na terenie byłej Rafinerii GLIMAR. Zostało ono zwołane w najszybszym możliwym i wskazanym przez WIOŚ terminie, w związku ze stwierdzonym w niedzielę rozszczelnieniem zbiornika zawierającego substancję kwasową.