Mobility Week 2019 - rusza tydzień mobilności

Mobility Week 2019 - rusza tydzień mobilności Czwartek, 12 września 2019 Konkurs z nagrodami, darmowa komunikacja miejska, prezentacja radiowozu policyjnego i samochodu Straży Miejskiej, możliwość odebrania modnych odblasków i akcesoriów rowerowych - to czeka nas w ramach kolejnej edycji "Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu", który w Gorlicach obchodzić będziemy już po raz trzeci. Tydzień wydarzeń opiera się o tegoroczne hasło akcji „Chodź z nami!”, czyli stawiamy na spacery - dlatego przez cały tydzień można korzystać ze specjalnej, limitowanej na ten czas oferty u Partnerów naszego wydarzenia !

7. numer Kuriera Gorlickiego

7. numer Kuriera Gorlickiego Środa, 14 sierpnia 2019 Siódmy numer Kuriera Gorlickiego w 2019 roku, w wersji elektronicznej. Zapraszamy do lektury!

Zgłoś swój pomysł do 7. edycji BO Miasta Gorlice!

Zgłoś swój pomysł do 7. edycji BO Miasta Gorlice! Poniedziałek, 29 lipca 2019 Jeśli masz ciekawy pomysł, dzięki któremu zmienisz swoją okolicę i sprawisz, że jego realizacja będzie służyła mieszkańcom – nie czekaj dłużej i zgłoś swoje zadanie. Od 1 do 30 sierpnia 2019 r. wszyscy gorliczanie, którzy ukończyli lub ukończą w tym roku 16 lat mogą zgłaszać własne pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na 2020 rok.

Mamy 5 milionów na przebudowę ulicy Łokietka!

Mamy 5 milionów na przebudowę ulicy Łokietka! Piątek, 26 lipca 2019 Miasto Gorlice pozyskało dofinansowanie na rozbudowę ul. Łokietka, w ramach II edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Otrzymana dotacja opiewa na kwotę 4 844 975,00 zł i może zostać zwiększona do 80% kosztów kwalifikowanych zadania. Całość prac obejmie odcinek drogi powyżej skrzyżowania z ulicą Pocieszka do Brzezinki oraz od Brzezinki do skrzyżowania z ulicą Węgierską - łącznie blisko 1,7 km, a według kosztorysów inwestorskich wyniesie 9 817 932,86 zł.

Partnerstwo na rzecz rozwoju zawodowego mieszkańców powiatu gorlickiego

Partnerstwo na rzecz rozwoju zawodowego mieszkańców powiatu gorlickiego Piątek, 19 lipca 2019 Z inicjatywy Marszałka Województwa Witolda Kozłowskiego zostały podpisane kolejne deklaracje dotyczące wzmocnienia współpracy na rzecz rozwoju zawodowego mieszkańców powiatu gorlickiego. W Starostwie Powiatowym w Gorlicach swoje podpisy pod porozumieniem złożyli Starosta Gorlicki oraz burmistrzowie i wójtowie 10 gmin powiatu gorlickiego w tym Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla.

6. numer Kuriera Gorlickiego

6. numer Kuriera Gorlickiego Wtorek, 9 lipca 2019 Szósty numer Kuriera Gorlickiego w 2019 roku, w wersji elektronicznej. Zapraszamy do lektury!

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za rok 2018

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za rok 2018 Czwartek, 27 czerwca 2019 Dziś (27.06) o godzinie 9.00 rozpoczęła się IX Sesja Rady Miasta Gorlice, której głównym punktem obrad było udzielenie wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Rafała Kukli z tytułu wykonania budżetu Miasta Gorlice za rok 2018.

5. numer Kuriera Gorlickiego

5. numer Kuriera Gorlickiego Piątek, 21 czerwca 2019 Piąty numer Kuriera Gorlickiego w 2019 roku, w wersji elektronicznej. Zapraszamy do lektury!

Powstają kolejne trasy pieszo-rowerowe

Powstają kolejne trasy pieszo-rowerowe Piątek, 7 czerwca 2019 W Gorlicach powstają kolejne trasy pieszo-rowerowe, które już niebawem będą służyć gorliczanom i turystom odwiedzającym nasze miasto! Na ich realizację Miasto Gorlice otrzymało prawie milion złotych dofinansowania ze środków Marszałka Województwa Małopolskiego.

Piknik Integracyjny

Piknik Integracyjny Piątek, 24 maja 2019 Serdecznie zapraszamy na Dzień Osób Niepełnosprawnych oraz Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca na boisku Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach przy ul. Krakowskiej. Piknik poprzedzi uroczysta Msza Święta w Bazylice Narodzenia NMP oraz tradycyjnie VIII Gorlicki Marsz Żonkilowy. Dzień Dziecka świętować będziemy także 1 czerwca na Pikniku dla Tosi i Piotrka.