Tak Gorlice świętowały 100-lecie niepodległości

Tak Gorlice świętowały 100-lecie niepodległości Wtorek, 13 listopada 2018 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości to dla każdego Polaka prawdziwy powód do dumy i radości. Poprzez wspólne świętowanie mieliśmy niezwykłą okazję, aby oddać hołd twórcom i obrońcom odrodzonego Państwa Polskiego.

Gorlice świętują 100-lecie niepodległości!

Gorlice świętują 100-lecie niepodległości! Wtorek, 6 listopada 2018 Urząd Miejski w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela oraz Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gorlicach, serdecznie zapraszają do udziału w obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wspominamy tych, którzy odeszli

Wspominamy tych, którzy odeszli Środa, 31 października 2018 Jutro rozpoczyna się listopad, czas refleksji i zadumy nad kruchością życia ludzkiego. Jest to czas, kiedy zatrzymujemy się na moment w codziennym biegu i wspominamy zmarłych, którzy zajęli w naszym sercu szczególne miejsce. Niestety, w tym roku także z naszej lokalnej wspólnoty odeszło wiele zasłużonych dla ziemi gorlickiej osób. Dziś wspominamy ich postacie.

Geotermia dla Gorlic i Sękowej - mamy 18,5 miliona złotych na odwiert!

Geotermia dla Gorlic i Sękowej - mamy 18,5 miliona złotych na odwiert! Piątek, 19 października 2018 Gorlice drugim Chochołowem? Ta wizja jest coraz bardziej realna!! Wszystko dzięki funduszom zdobytym przez Miasto Gorlice i Gminę Sękowa z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Znamy wyniki BO Miasta Gorlice na 2019 rok

Znamy wyniki BO Miasta Gorlice na 2019 rok Poniedziałek, 15 października 2018 Remonty nawierzchni ulic i chodników, przebudowa parkingu, wiata śmietnikowa, urządzenia terenowo-rekreacyjne, rozbudowa placu zabaw – to zadania, które decyzją mieszkańców, Burmistrz Gorlic ujmie w projekcie budżetu na 2019 rok. Gorliczanie mogli wybierać wśród 35 zadań zgłoszonych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Umowa na dostawę 11 autobusów podpisana!

Umowa na dostawę 11 autobusów podpisana! Środa, 10 października 2018 Dziś o 12:00 na gorlickim Rynku odbyło się oficjalne podpisanie umowy z firmą Solaris w ramach programu ,,Rozbudowa systemu ekologicznego transportu sposobem na mniejsze zanieczyszczenie powietrza i wyższy komfort podróżowania w obszarze funkcjonalnym miasta Gorlice". Dzięki niemu tabor gorlickiego MZK zasili 11 niskoemisyjnych i niskopodłogowych autobusów. Na Rynku stanął też Solaris Urbino 10,5, który przez najbliższych 10 dni będzie wykonywał kursy na gorlickich liniach! Już wkrótce bliźniacze autobusy na stałe zawitają do Gorlic.

W stronę światła – Dzień i Noc z Łukasiewiczem

W stronę światła – Dzień i Noc z Łukasiewiczem Środa, 12 września 2018 Czy wiesz, że w 1853 roku rozpoczęła się historia polskiego i światowego przemysłu naftowego? Data ta jest związana z pierwszą skonstruowaną przez Ignacego Łukasiewicza lampą naftową. Dlatego z tej okazji serdecznie zapraszamy na wydarzenie pn. „W stronę światła – Dzień i Noc z Łukasiewiczem"

Aktualizacja! Zgłaszanie zadań do BO Miasta Gorlice 2019 przedłużone do piątku - 14.09!

Aktualizacja! Zgłaszanie zadań do BO Miasta Gorlice 2019 przedłużone do piątku - 14.09! Piątek, 7 września 2018 Jeśli masz ciekawy pomysł, dzięki któremu zmienisz swoją okolicę i sprawisz, że jego realizacja będzie służyła mieszkańcom – nie czekaj dłużej i już dziś zgłoś swoje zadanie.

Rozświetliliśmy Gorlice – tak wyglądał pierwszy Festiwal Światła!

Rozświetliliśmy Gorlice – tak wyglądał pierwszy Festiwal Światła! Poniedziałek, 30 lipca 2018 W minioną sobotę (28.07.) odbyliśmy niezwykłą podróż malowaną światłem – wszystko za sprawą FESTIWALU ŚWIATŁA „4 żywioły”! Na obiektach sportowych OSiR można było zobaczyć m.in. pokazy pirotechniczne, pokazy laserów oraz artystów władających światłem i dźwiękiem, a na zakończenie bawić się przy muzyce polsko - słowackiego duetu DJ - ów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i za tak znakomitą frekwencję! Gorlice miastem światła!

Festiwal Światła w Gorlicach!

Festiwal Światła w Gorlicach! Poniedziałek, 23 lipca 2018 Już w najbliższą sobotę (28 lipca) zapraszamy w podróż malowaną światłem podczas FESTIWALU ŚWIATŁA „4 żywioły”! Na obiektach sportowych OSiR będziecie mogli zobaczyć m.in. zapierający dech w piersiach pokaz pirotechniczny, pokaz laserów i sztucznych ogni, artystów władających światłem i dźwiękiem, mapping 3D, a całość wydarzenia dopełni niezwykle oświetlona przyroda i energetyczna muzyka! Nie może Was zabraknąć!