Oferta pracy

Oferta pracy Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 Na prośbę firmy SAINT-GOBAIN ADFORS POLSKA publikujemy ofertę pracy na stanowisko: Operator Maszyn Decofil.

Osiem gorlickich ulic przejdzie remont

Osiem gorlickich ulic przejdzie remont Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 Śmiało można powiedzieć, że rok 2017 w naszym mieście obfituje w inwestycje drogowe. Listę ulic, które w tym roku zyskały nową nawierzchnię wzbogaci teraz 8 dodatkowych pozycji.

75. rocznica likwidacji gorlickiego getta

75. rocznica likwidacji gorlickiego getta Sobota, 19 sierpnia 2017 W dniu dzisiejszym (19.08.2017 r.) mija dokładnie 75. rocznica likwidacji gorlickiego getta. Pod monumentem na Placu Dworzysko odbyły się uroczystości upamiętniające te tragiczne wydarzenia oraz społeczność, która przed wojną stanowiła połowę mieszkańców Gorlic. Apel Pamięci poprowadził Łukasz Połomski - Dyrektor Sądeckiego Sztetlu.

Próbki z cysterny pobrane - aktualizacja

Próbki z cysterny pobrane - aktualizacja Piątek, 18 sierpnia 2017 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że w wyniku prowadzonych od wczoraj rozmów i czynności, z cysterny poruszającej się po terenie byłej Rafinerii, a zatrzymanej na ul. Chopina, zostały pobrane przez WIOŚ próbki, w celu przeprowadzenia badań i identyfikacji przewożonych substancji.

Kolejne spotkanie w sprawie odpadów na rafinerii

Kolejne spotkanie w sprawie odpadów na rafinerii Piątek, 18 sierpnia 2017 W dniu dzisiejszym (18.08.2017 r.) w Urzędzie Miejskim odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli organów i służb prowadzących postępowania dotyczące odpadów zgromadzonych na terenie byłej Rafinerii GLIMAR. Zostało ono zwołane w najszybszym możliwym i wskazanym przez WIOŚ terminie, w związku ze stwierdzonym w niedzielę rozszczelnieniem zbiornika zawierającego substancję kwasową.

Remont drogi z budżetu obywatelskiego

Remont drogi z budżetu obywatelskiego Piątek, 18 sierpnia 2017 Zakończyła się kolejna inwestycja realizowana w ramach czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na rok 2017. Przeprowadzony został remont ulicy Stróżowskiej bocznej. Zadanie zostało zgłoszone i wybrane w głosowaniu przez mieszkańców Osiedla nr 11 „Łysogórskie”.

Ostrzeżenie meteorologiczne!

Ostrzeżenie meteorologiczne! Piątek, 18 sierpnia 2017 Zgodnie z prognozą IMGW w ciągu najbliższych dni opady deszczu oraz burze będą przemieszczać się z północno-zachodnich krańców kraju w kierunku południowo-wschodnim (opad do 40 mm, porywy wiatru do 90 km/h). Zjawiska atmosferyczne mogą powodować lokalne uszkodzenia infrastruktury oraz podtopienia.

Reach the Sky czyli Niebo w zasięgu

Reach the Sky czyli Niebo w zasięgu Piątek, 18 sierpnia 2017 Od dziś w holu Urzędu Miejskiego można oglądać wystawę realizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera projektu „Reach the Sky”, czyli „Niebo w zasięgu”.

Centra Wsparcia Uczniów Zdolnych – mamy to!

Centra Wsparcia Uczniów Zdolnych – mamy to! Piątek, 18 sierpnia 2017 Kolejne zewnętrzne pieniądze popłyną do Gorlic. Tym razem będzie to dofinansowanie zajęć dodatkowych dla uczniów uzdolnionych z terenu ośmiu gmin powiatu gorlickiego.

Zamówienie - IR-V.271.2.18.2017

Zamówienie - IR-V.271.2.18.2017 Czwartek, 17 sierpnia 2017 Udzielenie i obsługa kredytu bankowego długoterminowego w wysokości 8 749 496,00 PLN (słownie: osiem milionów siedemset czterdzieści dziewięć tysięcy czterysta dziewięćdziesiąt sześć złotych 00/100) przeznaczonego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego w 2017 roku oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów.

Konferencja prasowa dotycząca rozszczelnienia zbiornika

Konferencja prasowa dotycząca rozszczelnienia zbiornika Czwartek, 17 sierpnia 2017 Konferencja prasowa dotycząca rozszczelnienia zbiornika na terenie byłej rafinerii w Gorlicach.

Przerwa w dostawie wody!

Przerwa w dostawie wody! Czwartek, 17 sierpnia 2017 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Gorlicach informuje, że w czwartek 17 sierpnia 2017 r. nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców zamieszkałych w dzielnicy Sokół oraz przy ul. Stróżowskiej.

Pokolorowaliśmy Gorlice!

Pokolorowaliśmy Gorlice! Środa, 16 sierpnia 2017 Za nami II Eksplozja Kolorów! Najbardziej kolorowa impreza ponownie zawitała do Gorlic. Dziękujemy wszystkim za fantastyczną zabawę i tak liczną frekwencję, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Komunikat

Komunikat Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 W dniu 13 sierpnia br. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego, w którym wzięli udział: przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, Starosta Gorlicki, Burmistrz Miasta Gorlice, Zastępca Powiatowego Komendanta PSP w Gorlicach oraz prezes firmy ISAD i właściciel firmy dzierżawiącej część terenu i urządzeń od firmy ISAD.

Rozszczelnienie zbiornika na "Glimarze"

Rozszczelnienie zbiornika na Niedziela, 13 sierpnia 2017 Dzisiejszej nocy (13.08.2017 r.) na terenie byłej Rafinerii Nafty „Glimar” doszło do rozszczelnienie zbiornika w którym prawdopodobnie był przechowywany kwas. Na miejscu czynności podjęli Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Gorlicach oraz jednostka ratownictwa chemicznego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.