8. numer Kuriera Gorlickiego

8. numer Kuriera Gorlickiego Środa, 19 września 2018 Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Kuriera Gorlickiego w 2018 roku.

Pociąg retro znów w Gorlicach!

Pociąg retro znów w Gorlicach! Środa, 19 września 2018 Po raz kolejny do Gorlic zawita pociąg retro! Tym razem zatrzyma się w naszym mieście już w najbliższą niedzielę – 23 września.

Program Rządowy Czyste Powietrze

Program Rządowy Czyste Powietrze Środa, 19 września 2018 W ramach rządowego programu poprawy jakości powietrza został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, a oficjalny nabór rusza 19 września.

Ugoda z byłym kierownikiem Wydziału IR

Ugoda z byłym kierownikiem Wydziału IR Wtorek, 18 września 2018 W związku z mało precyzyjnym przekazem zawartym w Gazecie Gorlickiej oraz wobec daleko posuniętej dezinformacji, szerzonej w tym względzie przez G24, Urząd Miejski w Gorlicach, odnosząc się do licznych zapytań w tym przedmiocie, potwierdza, że toczyło się postępowanie w sprawie uznania za bezskuteczne wypowiedzenia umowy o pracę byłego kierownika Wydziału Inwestycji i Rozwoju UMG.

79. rocznica sowieckiej napaści na Polskę

79. rocznica sowieckiej napaści na Polskę Poniedziałek, 17 września 2018 17 września 1939 roku Armia Czerwona zaatakowała Polskę. Dziś w Gorlicach odbyły się uroczystości upamiętniające 79. rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń.

Gorlicki Mobility Week po raz drugi!

Gorlicki Mobility Week po raz drugi! Poniedziałek, 17 września 2018 Jak co roku, w dniach 16-22 września w Europie odbywa się Tydzień Zrównoważonego Transportu znany także jako Mobility Week.

Promil nie jest przyjacielem, tylko do złego kusicielem

Promil nie jest przyjacielem, tylko do złego kusicielem Piątek, 14 września 2018 Serdecznie zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie "Promil nie jest przyjacielem, tylko do złego kusicielem".

Warsztaty energooszczędna gmina i przedsiębiorstwo

Warsztaty energooszczędna gmina i przedsiębiorstwo Piątek, 14 września 2018 W środę (12.09) w Domu Polsko-Słowackim odbyły się warsztaty szkoleniowe pn. Energooszczędna gmina i przedsiębiorstwo – razem zadbajmy o środowisko.

Powstaje nowy parking na osiedlu Pod Lodownią

Powstaje nowy parking na osiedlu Pod Lodownią Piątek, 14 września 2018 Rozpoczęły się prace związane z utwardzeniem placu postojowego na os. Pod Lodownią.

Pedagogika montessoriańska w Miejskim Przedszkolu nr 5

Pedagogika montessoriańska w Miejskim Przedszkolu nr 5 Czwartek, 13 września 2018 „Pomóż mi zrobić to samemu” – z taką prośbą zwróciło się kiedyś dziecko do włoskiej lekarki i pedagog Marii Montessori. To życzenie stało się później główną myślą jej wielkiej koncepcji, która została rozpowszechniona na całym świecie.

Weekend seniora z kulturą w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach

Weekend seniora z kulturą w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach Czwartek, 13 września 2018 Przed nami kolejna edycja akcji „60+ Kultura”. Celem tego wydarzenia jest zachęcenie osób powyżej 60. roku życia do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym.

Gorlice to miasto przyjazne firmom!

Gorlice to miasto przyjazne firmom! Czwartek, 13 września 2018 Z dumą informujemy, że Miasto Gorlice uzyskało tytuł Samorządu Przyjaznego Firmom w XI edycji konkursu i zajęło bardzo dobre miejsce w rankingu! Jesteśmy na 125 miejscu na 321 wyróżnionych miejscowości!

Uwaga na żmije!

Uwaga na żmije! Czwartek, 13 września 2018 W związku ze zgłoszeniem obecności żmii zygzakowatej na terenie Os. Łęgi, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach sprzyjających bytowanie tego gatunku.

Przerwa w dostawie wody

Przerwa w dostawie wody Czwartek, 13 września 2018 Informujemy, że w związku z wystąpieniem awarii wodociągowej przy w ul. Bieckiej (k. zjazdu do Delikatesów) nastąpi brak wody na odcinku od ulicy Bardiowskiej do Forestu w dniu dzisiejszym tj. 13.09.2018 r. do ok. godz. 13:00-14:00.

W stronę światła – Dzień i Noc z Łukasiewiczem

W stronę światła – Dzień i Noc z Łukasiewiczem Środa, 12 września 2018 Czy wiesz, że w 1853 roku rozpoczęła się historia polskiego i światowego przemysłu naftowego? Data ta jest związana z pierwszą skonstruowaną przez Ignacego Łukasiewicza lampą naftową. Dlatego z tej okazji serdecznie zapraszamy na wydarzenie pn. „W stronę światła – Dzień i Noc z Łukasiewiczem"