przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Pociąg do teatru. Stacja Bollywood

Pociąg do teatru. Stacja Bollywood

DATA I GODZINA
Sobota, 23 marca 2019
godz. 16:00  -  23:00
BILETY
bilety
LOKALIZACJA
Gorlickie Centrum Kultury

Treść

Serdecznie zapraszamy na wieczór teatralny w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w Gorlickim Centrum Kultury, który będzie miał miejsce 23 marca 2019.

W ubiegłym roku zabraliśmy Państwa w podróż Orient Ekspressem (relacja pod linkiem ), a naszą stacją było Gorlickie Centrum Kultury. Tegoroczna edycja Pociągu do Teatru wprowadzi nas w klimat Bollywood, barwny i różnorodny, tak jak zaplanowane spektakle. Wyruszmy zatem wspólnie w tę niecodzienną podróż!

BILETY DOSTĘPNE W SEKRETARIACIE GORLICKIEGO CENTRUM KULTURY (PN-PT GODZ. 9:00-15:30)

ROZKŁAD JAZDY:

16:16 „Niepojęty przypadek”

Młodzieżowy Dom Kultury Gorlice, reżyseria: Dominika Jodłowska-Kubala
BILET: 5 zł

17:40 „Dom bez okien”
Grupa Radość Tworzenia GCK, reżyseria: Halina Wąsowska Schirmer, Tomasz Tajak
BILET: 5 zł

PROJEKCJA AUTORSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH
GRUPA FILMOWA ĆMY GCK

18:20 „Powiedz tak”
Gorlicka Grupa Teatralna Promień GCK, reżyseria: Barbara Fugiel
BILET: 5 zł

POKAZ TAŃCA BOLLYWOOD

19:30 „Trzy”
Teatr BWA Sanok, reżyseria: Sławomir Woźniak
BILET: 10 zł

21:00 „Siedem opowieści nie tylko dla dzieci”
Teatr NN Lublin, reżyseria: Witold Dąbrowski
BILET: 10 zł

22:15 „Zabawa w czekanie na zabawę”
Terminus a quo, Nowa Sól, reżyseria: Edward Gramont
BILET: 10 zł

„NIEPOJĘTY PRZYPADEK”

To spektakl teatru poezji, będący adaptacją twórczości Wisławy Szymborskiej i próbą przeniesienia jej na scenę.

Tytułowy „niepojęty przypadek”, to człowiek, każdy inny, niepowtarzalny, wyjątkowy, odrębny. Przychodząc na świat jest niezapisaną kartą. Z czasem doświadcza miłości, nienawiści, radości, zwątpienia, strachu, smutku, choroby, żałoby. Droga człowieka (każdego z osobna) jest inna, choć jej początek i kres są takie same. Spektakl dotyczy tematów aktualnych i uniwersalnych, które z charakterystyczną dla siebie ironią  podejmowała w swojej twórczości Szymborska.

W spektaklu wykorzystano wiersze znane i mniej znane, m. in: „Nienawiść”, „Miłość szczęśliwa”, „Życie na poczekaniu”, „Terrorysta, on patrzy”, „Pierwsza fotografia Hitlera”,  „Urodziny”, „W zatrzęsieniu”, „Pogrzeb”, „Relacja ze szpitala”.

Spektakl nagrodzony na 6. Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich Posiady Teatralne na Orawie w 2018 roku (2. Nagroda) wraz z nominacją do udziału w 33. Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej oraz wyróżniony w przeglądzie teatralnym 33. Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży w Krakowie.

Młodzieżowy Dom Kultury Gorlice/Scenariusz i reżyseria: Dominika Jodłowska- Kubala, opracowanie muzyczne: Rafał Boniśniak

Występują:
Błażej Baran/ Kacper Wiktorek, Dagmara Dąbek, Sylwia Kret, Wiktor Rafa, Magdalena Tatko, Mariola Wąs

„DOM BEZ OKIEN”

Sztuka inspirowana prawdziwą historią. Tytułowy „Dom bez okien” to swoista klatka, więzienie pozbawione światła i bez dostępu do świata zewnętrznego. Zbuntowani bohaterowie postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce walcząc dopóki trwa nadzieja…

Grupa Radość Tworzenia GCK/ reżyseria: Halina Wąsowska Schirmer, Tomasz Tajak
Występują:
Agnieszka Witusik, Sławomir Wszołek, Tadeusz Stój, Alicja Lewińska

„POWIEDZ TAK”

Życie rzuca wyzwanie… niejednokrotnie skupiając się tylko na sobie, zapominamy, że jednym nieprzemyślanym krokiem możemy zniszczyć ważne dla nas chwile.

Etiuda „Powiedz „TAK” opowiadająca o podejściu młodego mężczyzny do dorosłego życia…

To najlepszy, czy jednak najgorszy dzień w jego życiu ?
Na jakie czyny może się zdecydować ?
Znamienne, że wcale nie ,,słychać” tu zdania kobiety…

Gorlicka Grupa Teatralna Promień GCK/ reżyseria: Barbara Fugiel, dźwięk: Adam Szczepański, światło: Wojciech Wójcik

Występują:
Gabriela Bodziony, Emilia Cetnarowska, Kaja Giemza, Kamil Hudzik, Julia Karczmarczyk, Julia Konopka, Kornelia Konopka, Oliwia Konopka, Zofia Krzyszycha, Julia Kuruło, Jacek Leśniak, Julia Machowska, Anna Mucha, Dominik Mrozek, Nadia Niemiec, Karol Pasiut, Oktawia Przybyłowicz, Oliwia Przybyłowicz, Oliwia Redlińska, Angelika Rozpendowska, Kacper Sarnecki, Oliwia Świątek, Aleksandra Tajak, Wiktor Tenerowicz, Karolina Tomasik, Kacper Wiktorek, Gabriela Wójcikiewicz, Jakub Wszołek.

„TRZY”

Spektakl „Trzy” to realistyczna, kameralna opowieść o samotności i degradacji współczesnego świata. Opowieść o braku zrozumienia i niemożności porozumienia. W tle trezch zwyczajnych historii, które mogłyby się przytrafić każdemu, w tym wypadku lepiej powiedzieć „każdej”, pulsuje moralitetowe pytanie o źródło zła. Bohaterki spektaklu są w różnym wieku: Babcia żyje wspomnieniami dobrego i szczęśliwego małżeństwa, matka na skutek okoliczności życiowych staje się kompletnie rozchwiana emocjonalnie, córka popada w moralny chaos…

Teatr BWA Sanok/reżyseria i adaptacja: Sławomir Woźniak, muzyka: Łukasz Sabat
Występują:
Magdalena Farbaniec, Agnieszka Boratyn, Magdalena Starościak

„SIEDEM OPOWIEŚCI NIE TYLKO DLA DZIECI”

W spektaklu „Siedem opowieści nie tylko dla dzieci”, nawiązującym tytułem do znanych nie tylko najmłodszym czytelnikom „Opowiadań dla dzieci” Singera, na scenie obok aktora-opowiadacza występują muzycy. Wspólnie tworzą sceny, które nie potrzebują nieodzownych zazwyczaj w teatrze scenografii i rekwizytów. Wszystko dzieje się w wyobraźni widza, budując w nim pełen pozytywnych emocji obraz nieistniejącego świata małych żydowskich miasteczek.

Teatr NN Lublin/ reżyseria: Witold Dąbrowski
Występują:
Witold Dąbrowski, Robert Brzozowski (kontrabas), Marian Pędzisz (altówka)

„ZABAWA W CZEKANIE NA ZABAWĘ”

Pomysł na scenariusz sztuki „Zabawa w czekanie na zabawę”, narodził się ze zderzenia dwóch nurtów myślowych: motywu czekania, zaczerpnięty z „Czekania na Godota” Samuela Becketta i motywu zabawy z „Zabawy” Sławomira Mrożka.

Do tych nurtów został efektownie dodany pikantny sznyt gangsterski rodem z wszechobecnych amerykańskich filmów i tak powstała potrawa z lekko odjechanym teatrem, bądź też niezdarna etiuda filmowa w stylu czarnej komedii bez happy endu.

Terminus a quo/ reżyseria: Edward Gramont
Występują:
Edward Gramont, Eliasz Gramont, Cezary Molenda, Tomasz Rybarczyk, Konrad Gramont, Paweł Kubicki

Źródło: Gorlickie Centrum Kultury