Serdecznie zapraszamy 28 – 30 września 2018 roku do Gorlic, Bobowej oraz Biecza na koncerty w ramach XII GORLICKIEJ JESIENI MUZYCZNEJ. Koncerty będą zorganizowane z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. WSTĘP BEZPŁATNY.
BOBOWA
wykonawcy: Ravel Piano Duo, Katarzyna Ewa Sokołowska, Agnieszka Kozło
Program:
- Antonin Dvořak - Legendy na 4 ręce op.59 nr 1,3,10
- Maurycy Moszkowski - " Kaleidoskop"
- Molto Allegro e con fuoco
- Presto
- Andante
- Allegro moderato e grazioso
- Allegro con spirito
- Mesto
- Tempo di Valse
- Juliusz Zarębski - Deux morceaux en forme de Mazurka op. 5
- Rêverie
- Passion
- Ignacy Friedman - 5 Walców na 4 ręce op.51
- Roman Palester - Sonatina na fortepian na 4 ręce (1940)
- Allegro giusto
- Andante con moto e molto espressivo
- Allegro vivace
RAVEL PIANO DUO
Płyta "Polski kalejdoskop" z muzyką polską na 4 ręce - nagroda Fryderyk 2016W grudniu 2017 duet wydał najnowszą płytę z utworami polskich kompozytorów "Kalejdoskop cz.II " nominowana do nagrody "Fryderyk 2018".Jeden z czołowych polskich duetów fortepianowych. Kształcił się pod kierunkiem prof. Mai Nosowskiej w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w klasie mistrzowskiej duetu Hansa-Petera Stenzl i Volkera Stenzl w Hochschule für Musik und Theater Rostock, gdzie w 2005 r. uzyskał dyplom studiów koncertowych (Konzertexam) z najwyższym odznaczeniem. Na artystyczny rozwój zespołu miały wpływ ponadto spotkania z tak wybitnymi artystami jak: Jan Ekier, Alexander Tamir, Bracha Eden, Berndt Goetzke, Leonard Hokanson, Tomasz Herbut, Kwartet Camerata.Agnieszka Kozło i Katarzyna Ewa Sokołowska zajmują się ponadto pracą pedagogiczną wykładając na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie oraz na licznych kursach muzycznych. W 2011 roku obie artystki uzyskały stopień doktora sztuk muzycznych.
GORLICE
Wykonawca: Karol Radziwonowicz - fortepian
Program: Ignacy Jan Paderewski - utwory fortepianowe
- Nokturn B dur op. 16 nr 4
- Menuet Antyczny op. 14 nr 1
- II Legenda op. 16 nr 5
- Trzy Pieśni Wędrowca op. 8
- - Andante grazioso
- - Andantino mistico
- - Allegro giocoso
- Elegia op.4
- Krakowiak Fantastyczny op. 14 nr 6
- Dwa Tańce z opusu 9
- Mazurek a moll nr 2
- Polonez H dur nr 6
Karol Radziwonowicz jako jedyny pianista na świecie, dokonał nagrania wszystkich dzieł fortepianowych Ignacego Jana Paderewskiego. Jest wybitnym pianistą, wykształconym w Polsce i USA. Po ukończeniu Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie, jako stypendysta Fundacji Fulbrighta, doskonalił swe umiejętności pod kierunkiem wybitnego pianisty - pedagoga Georgy Seboka w Indiana University School of Music w Bloomington.
Karol Radziwonowicz jest jedynym na świecie pianistą, którego nagrania utworów Fryderyka Chopina znalazły się na stacji orbitalnej w kosmosie oraz były odtwarzane podczas misji kosmicznej „Endeavour” w lutym 2010 roku w 200 rocznicę urodzin naszego genialnego kompozytora.
Film z nagraniami pianisty, dokumentujący to wydarzenie otrzymał nagrodę Grand Prix oraz statuetkę „Złotego Anioła ”na Międzynarodowym Festiwalu filmów dokumentalnych w Monaco 2012.
BIECZ
wykonawcy: Kwartet Camerata, Włodzimierz Promiński - I skrzypce, Andrzej Kordykiewicz - II skrzypce, Piotr Reichert - altówka, Rafał Kwiatkowski - wiolonczela
Program:
- Ignacy Feliks Dobrzyński - Kwartet e-moll op.7
- Allegro espressivo e moderato
- Scherzo. Allegro vivace ma non troppo presto
- Adagio molto espressivo
- Presto
- Johannes Brahms - Kwartet a - moll op. 51 nr 2
- Allegro non troppo
- Andante moderato
- Quasi Minuetto, moderato
- Finale. Allegro non assai
KWARTET CAMERATA jest jednym z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych. W czasie 33 lat swojej działalności Kwartet występował w wielu renomowanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji. Jest laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. w Tokio (1989), w Monachium (1990) oraz w Paryżu (1990 I nagroda), Portsmouth (1998 specjalne wyróżnienie Yehudi Menuhina za wykonanie III Kwartetu Beli Bartoka). Kwartet Camerata nagrał ponad 30 płyt. Jedna z nich, z muzyką F. Schuberta została uznana przez miesięcznik płytowy Studio za płytę roku 1995. W 2004 roku zostali wyróżnieni przez Ministra Kultury odznaczeniem "Zasłużony działacz kultury", a 2009 – brązowymi medalami „Zasłużony kulturze Gloria Artis”. W 2003 roku zespół założył Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej. Poza koncertami i nagraniami, zespół zajmuje się również pracą pedagogiczną i prowadzi od 1992 roku zimowe kursy dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach. W dowód uznania otrzymał w 2003 roku od władz Gorlic symboliczne klucze do bram miasta, a w 2005 roku doroczną nagrodę Starosty Gorlickiego „Mosty Starosty”.