Dzień Otwarty MORD w Krakowie – „Oswajamy egzaminy”

Przewodniczący  Małopolskiej WRBRD Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka  i Dyrektor MORD w Krakowie  Marek Dworak  zapraszają na Dzień Otwarty. Impreza pod hasłem „Oswajamy Egzaminy” ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z egzaminowaniem  oraz  propagowaniem bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Udział w przedsięwzięciu wezmą – oprócz pracowników MORD w Krakowie - przedstawiciele Instytucji wchodzących w skład Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie, Strażacy i Druhowie ze Straży Pożarnych, Centrum Inicjatyw BRD,  Zespół Ratownictwa Medycznego OSP w Białym Kościele, Żandarmeria Wojskowa,  Radio Kraków i TVP3 Regionalna.

Egzaminatorzy MORD w Krakowie odpowiedzą na pytania związane z egzaminowaniem.
Udostępniona zostanie możliwość przystąpienia do próbnego egzaminu teoretycznego na kat. B, odbędzie się także pokaz egzaminu praktycznego na placu manewrowym.

O godzinie 10.30, 12.00 i 13.30 dla zainteresowanych przeprowadzone zostaną spotkania konsultacyjne z ekspertami w zakresie egzaminowania i przepisów ruchu drogowego.

Dla najmłodszych uczestników przewidziane są zajęcia z zestawem edukacyjnym  „Autochodzik”,  a dla trochę starszych pokaz egzaminu na kartę rowerową, z możliwością skorzystania z próbnych jazd na mobilnym miasteczku ruchu drogowego.

Inspektorzy z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego spotkają się z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami z przekazem o bezpiecznych przewozach wakacyjnych.

Dla chętnych kierowców samochodów osobowych udostępniona zostanie nieodpłatnie – obsługiwana przez Inspektorów WITD w Katowicach – Mobilna Stacja Diagnostyczna.
Czekają również atrakcje zorganizowane przez Straż Pożarną,  Żandarmerię Wojskową i Służby Ratownicze OSP.

Organizujemy pokaz zabytkowych samochodów. Przebieg Imprezy będzie transmitowany na żywo przez Radio Kraków w programie „Radiostrada” i  nagrywany przez TVP3.

Tagi