II Kiermasz Wielkanocny za nami!

W miniony weekend (13-14 kwietnia), na gorlickim Rynku odbył się II Kiermasz Wielkanocny. Swoje produkty i wyroby prezentowało blisko 40 wystawców.

Podczas Kiermaszu, ku zadowoleniu smakoszy zdrowych, wiejskich wyrobów, dzięki lokalnym producentom i Kołom Gospodyń Wiejskich, można było spróbować i zakupić regionalne produkty. Wśród unoszących się w powietrzu zapachów domowych smakołyków, także miłośnicy ludowej sztuki znaleźli coś dla siebie. Nie mogło zabraknąć stoisk z ręcznie malowanymi pisankami, czy wielkanocnymi  ozdobami.

Nie brakowało także atrakcji dla dzieci. W sobotę, w Pawilonie Historii Miasta odbyły się warsztaty "Bez ściemy palmy wijemy", które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko tych najmłodszych mieszkańców miasta.

W Niedzielę Palmową w czasie happeningu "Kura Bronia szuka jajek", najmłodsi gorliczanie świetnie bawili się szukając ukrytych w Rynku pisanek. Wielkanocną kurę, która dzięki dzieciom odzyskała swoje jajka, można podziwiać na płycie gorlickiego Rynku!

W trakcie Kiermaszu można było wesprzeć pięcioletnią Antosię Kluk z Szymbarku. Dziewczynka urodziła się z zespołem Downa, ale jej największym problemem jest niewydolność oddechowa, nie może także mówić. Nadzieję na poprawę daje kosztowna operacja w Szwajcarii, która została wyceniona na 600 tys. zł. Wszystkim darczyńcom, w imieniu Antosi i jej rodziców, serdecznie dziękujemy za pomoc!

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, wspaniałą atmosferę i świetną zabawę!

Już dziś zapraszamy na Kiermasz produktów regionalnych, który odbędzie się w czasie folkowego Festiwalu „4 Strony Karpat”, który odbędzie się w dniach 27 – 28 kwietnia!

Galeria zdjęć poniżej oraz tutaj.

GALERIA