Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
XXIII Halowe Mistrzostwa OHP w Piłce Nożnej

Treść

11 kwietnia w hali gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się XXIII Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, po raz 13 organizowane przez 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach, wspólnie z Małopolską Wojewódzką Komendą OHP. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objął Burmistrz Gorlic Rafał Kukla.

W tym roku po eliminacjach regionalnych do wojewódzkiego etapu dostały się następujące drużyny: 6-33 ŚHP Nowy Sącz, 6-36 HP Skomielna Biała, 6-18 HP Kęty, 6-11 HP Wadowice, 6-6 HP Proszowice, 6-10 HP Myślenice, 6-34 HP Stary Sącz, CKiW Tarnów oraz drużyna gospodarzy z 6-38 HP Gorlice.

Swoją obecnością na turnieju zaszczycili: Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, Starosta Powiatu Gorlickiego Maria Gubała, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Roman Dziubina, Radny Powiatu Krzysztof Zagórski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Tadeusz Mikrut.

Miasto Gorlice w wydarzeniu reprezentowali: Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, Kierownik Wydziału Oświaty Kultury i Spraw Społecznych Aleksander Augustyn, a także Radne Rady Miasta Gorlice Bogumiła Burkot i Maria Ludwin. Obecni byli również Dyrektorzy szkół i pracodawcy współpracujących z hufcem oraz lokalne media.

Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw poprzedzone zostało wysłuchaniem hejnału Gorlic. Komendant 6-38 HP Gorlice Piotr Dziedzina, przywitał wszystkich gości, następnie głos zabrała Starosta Powiatu Gorlickiego Maria Gubała, która zachęciła do rywalizacji o puchar Burmistrza słowami piosenki OLE OLE OLE. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta.

Miłym akcentem był występ grupy tanecznej z MDK w Gorlicach, po którym uczestnicy przystąpili do rozgrywek w fazie grupowej. Do fazy pucharowej awansowały: 6-38 HP Gorlice, 6-33 ŚHP Nowy Sącz, CKiW Tarnów, 6-34 HP Stary Sącz. Mecze półfinałowe były bardzo zacięte i o wejściu do finału decydowały rzuty karne.

Trzecie miejsce zajęła drużyna, 6-33 ŚHP Nowy Sącz, która wywalczyła puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach.

Finał okazał się być ciekawym i zaciętym pojedynkiem, rozegranym na wysokim poziomie pomiędzy drużynami CKiW Tarnów i 6-34 HP Stary Sącz. Po serii rzutów karnych zwycięzcą turnieju został CKiW Tarnów, zdobywając puchar Burmistrza Gorlic. Drugie miejsce oraz puchar Komendanta Wojewódzkiego zdobyła drużyna z 6-34 HP Stary Sącz. Zwycięskie drużyny zostały wyróżnione medalami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez pracodawców, Urząd Miejski w Gorlicach i Komendanta Wojewódzkiego.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Rzepka z CKiW Tarnów, najlepszym bramkarzem Wiktor Chrobak z  6-34 HP Stary Sącz, królem strzelców Kamil Baran z 6-33 ŚHP Nowy Sącz. Puchar Fair-play trafił do Macieja Myśliwca z 6-38 HP Gorlice.

Komendant 6-38 HP Gorlice Piotr Dziedzina podziękował młodzieży za zdrową rywalizację i walkę fair play. Złożył również podziękowania wszystkim fundatorom pucharów, statuetek oraz nagród rzeczowych. Zakończenia XXIII Wojewódzkich Mistrzostwa OHP w Halowej Piłce Nożnej Chłopców dokonał w imieniu Burmistrza Gorlic Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Aleksander Augustyn, dziękując za organizację turnieju oraz składając życzenia przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.