Spotkanie z Piotrem Śliwińskim – podróżnikiem i himalaistą

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem i himalaistą Piotrem Śliwińskim, który opowie o swojej wyprawie na najwyższy szczyt Ziemi. Piotr zdobył Mount Everest 19 maja 2018 roku – dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości  i z chęcią podzieli się z nami swoją podróżniczą historią. Piotrowi podczas wspinaczki towarzyszyła flaga z herbem Gorlic, którą otrzymał od nas specjalnie na swoją wyprawę!

Spotkanie odbędzie się w czwartek 21 lutego o godz. 17.30 w Pawilonie Historii Miasta w Gorlicach. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU


Piotr Śliwiński to krakowski podróżnik, zdobywca 8 szczytów Korony Ziemi. W roku 2006 po raz pierwszy w 12 miesięcy okrążał kulę ziemską i robi to regularnie raz w roku.  Odbył już 12 podróży dookoła świata, za każdym razem obierając inną trasę, odwiedzając nowe miejsca, wykorzystując różne środki transportu, w ostatnią taką podróż wyruszył 53 letnim polskim traktorem w projekcie Traktoriada. Raz w roku zdobywa kolejny szczyt Korony Ziemi, pomysłodawca i organizator wypraw "Jack&Peter 7 Summits Expedition". Absolwent Politechniki Krakowskiej, mgr inż. budownictwa, wykładowca i właściciel trzech firm, z zamiłowania szachista, pilot wypraw w różne zakątki świata oraz pilot paralotni. Swoimi doświadczeniami chętnie dzieli się na stronie www.p82.pl.