63. rocznica śmierci ks. Bronisława Świeykowskiego

27 stycznia, dokładnie w 63. rocznicę śmierci ks. Bronisława Świeykowskiego, odbyły się oficjalne obchody ku pamięci bohaterskiego burmistrza Gorlic w czasie I wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo w intencji ks. Bronisława Świeykowskiego celebrował Proboszcz Stanisław Ruszel.

W uroczystościach udział wzięli Burmistrz Rafał Kukla, jego Zastępca Łukasz Bałajewicz, przewodniczący Rady Miasta Robert Ryndak oraz Wiceprzewodnicząca Beata Mikruta-Kawa, a także liczne grono radnych miejskich. Starostwo Powiatowe reprezentował Wiceprzewodniczący Rady Roman Dziubina. 

W obchodach uczestniczyli również mieszkańcy miasta, dyrektorzy i uczniowie z gorlickich szkół, poczty sztandarowe, a także przedstawiciele Bractwa Kurkowego, Młodzieżowej Rady Miasta oraz grupy ZS Strzelec. Po nabożeństwie zgromadzeni udali się na cmentarz parafialny pod grób bohaterskiego gorliczanina.

Dziś obchodzimy 63. rocznicę śmierci tego wielkiego, zasłużonego dla naszego miasta włodarza. Kapłana, który służył wiernym do końca, poświęcając się bezgranicznie. Wielkiego patrioty i bohatera, który już na zawsze zapisał się na kartach historii
– mówił w swoim przemówieniu Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla.

Burmistrz podziękował również wszystkim uczestnikom za udział w uroczystościach upamiętniających wybitną dla naszego miasta postać.

Na zakończenie uroczystości złożono wiązanki pod tablicą ku pamięci Bronisława Świeykowskiego.

Galeria zdjęć z wydarzenia poniżej.

Tagi

GALERIA