Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Juniorzy Glinika Gorlice na turnieju w Papie

Treść

Juniorzy młodsi Glinika Gorlice wywalczyli IV miejsce w XIX Międzynarodowym Turnieju Halowym U-16 w Papie – naszym mieście partnerskim na Węgrzech. Turniej odbył się 12 stycznia, a w zawodach wzięło udział 10 drużyn z sześciu europejskich państw.

Wyniki drużyny Glinika Gorlice:
1. Glinik – Lasonc 2:1 (bramki: Socha, Gryzik)
2. Glinik - Veszprẻm 0:1
3. Glinik – Leinefelde 1:1 (bramka: Socha)
4. Glinik - Pảpai ELC Sảrga 2:1 (bramki: Socha, Gryzik)

W grupie B - Glinik Gorlice zajął II miejsce, zaraz za zespołem Veszprẻm. W meczu o brązowy medal nasz zespół spotkał się z FC Ajka Budapeszt i niestety uległ rywalom 0:3. Podium było bardzo blisko. Poziom turnieju był wysoki, a chłopcy na boisku walczyli bardzo ambitnie, według postronnych obserwatorów należeli do najlepszych.

Turniej wygrała drużyna Schwetzingen z Niemiec, która w finale pokonała Veszprẻm – Węgry 1:0.

Skład drużyny Glinik Gorlice, która wystąpiła na turnieju w Papie: Czochór Bartłomiej, Dąbrowski Krzysztof, Socha Maciej, Wierzba Jakub, Buś Sebastian, Spyrka Sebastian, Wójtarowicz Kacper, Gryzik Dawid, Rokosz Piotr, Gubała Kacper, Śleziak Patryk, Iwański Tomasz.

Trener: Przemysław Cygan
Kierownik drużyny: Aleksander Cygan

W imieniu drużyny serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu składamy: Urzędowi Miejskiemu w Gorlicach, Zarządowi GKS Glinik Gorlice, panu Tomaszowi Romaszce – Towarzystwo Ubezpieczeniowe oraz rodzicom naszych zawodników. Bez Waszej pomocy wyjazd na Węgry byłby niemożliwy. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Źródło: Glinik Gorlice