Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Weekend Naftowy za nami

Treść

W sobotę (21 maja) w Wysowej-Zdroju rozegrane zostały zawody rolkarskie i nartorolkarskie - Roll and Ski 2016, a w niedzielę (22 maja) zawody biegowe, w tym II edycja Maratonu Beskidu Niskiego na trasie z Gorlic przez Sękową i Magurę Małastowską do Wysowej-Zdroju. Biegacze wystartowali z gorlickiego Rynku o godz. 9.45, a meta została zlokalizowana w Parku Zdrojowym w Wysowej-Zdroju. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie „Maraton” Gorlice.

W sobotnim wyścigu maratońskim wystartowało 82 rolkarzy. Dystans maratoński na rolkach najszybciej pokonał Bartosz Chojnacki (Warszawa), a wśród pań Aleksandra Goos (Konstancin – Jeziorna). Na nartorolkach wśród 13 zawodników najszybszy był Natan Ciborowski (Pisz). W Pucharze Polski ścigało się 70 zawodników. Zwyciężył Bartosz Chojnacki (Warszawa), a wśród pań Aleksandra Goos (Konstancin – Jeziorna).

W niedzielę dystans maratoński z Gorlic do Wysowej-Zdroju najszybciej pokonał Sergii Ukrainets z Ukrainy. Na metę przybiegł z czasem 2 godz. 48 min, 52 sek. Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Majer z Dobczyc. W maratonie rywalizowało 94 biegaczy.

Na dystansie 10 km rywalizowało 63 zawodników. Wśród panów zwyciężył Robert Gleń (Jedlicze), a wśród pań Katarzyna Albrycht (Krościenko Wyżne). W biegu na 5 km wśród panów triumfowali Adam Skalski (Wysowa-Zdrój), a wśród pań Marta Plajzner (Krościenko Wyżne). Na tym dystansie rywalizowało 51 osób.