Wernisaż wystawy konkursowej - W blasku lampy Ignacego Łukasiewicza

W dniu 5 listopada w Pawilonie Historii Miasta Gorlice, odbył się uroczysty wernisaż wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych w międzynarodowym konkursie „W blasku lampy Ignacego Łukasiewicza” połączony z wręczeniem dyplomów i nagród. Na uroczystość licznie przybyli laureaci konkursu wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami.

Międzynarodowy konkurs plastyczny „W blasku lampy Ignacego Łukasiewicza został zrealizowany w ramach projektu „Łukasiewicz – Gorlice i Wszystko Jasne. 165 Rocznica Zapalenia Lampy Naftowej” współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2018”.

Licznie zebranych w Pawilonie Historii Miasta gości przywitał Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, który w imieniu komisji konkursowej, wszystkim uczestnikom pogratulował talentu i podziękował za włożony wysiłek i pracę.

Długo wyczekiwanym momentem wernisażu było wręczenie nagród i wyróżnień. Przypominamy, iż na konkurs wpłynęło 261 prac plastycznych. Ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac, zostało nagrodzonych więcej osób niż wcześniej planowano.

Komisja w składzie: Jolanta Królicka, Żanna Orchel, Maria Kovaczowa, Tomasz Tajak, Magdalena Rak, Teodor Włosek zdecydowała o przydziale następujących miejsc i wyróżnień, o których informowaliśmy TUTAJ.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczestnikom konkursu. Wystawę będzie można obejrzeć do 13 listopada w Pawilonie Historii Miasta.

Galeria zdjęć poniżej.

GALERIA