Geologiczne atrakcje czekają na odkrycie!

Zarówno Gorlice jak i Bardejów, ze względu na malownicze położenie w sercu polskich Karpat – na skraju Beskidu Niskiego, skrywają wiele geologicznych pereł, które czekają na "odkrycie" przez turystów. Dotarcie do nich i ich promocję ułatwi z pewnością najnowsza publikacja pt. "Geologiczne atrakcje pogranicza gorlicko-bardejowskiego".

Folder jest dwujęzyczny (polsko-słowacki) i zawiera informacje o najważniejszych obiektach geoturystycznych wraz z mapą. Ukazuje region i jego bogactwo płynące prosto z ziemi - Gorlice jako kolebkę przemysłu naftowego, gdzie powstawały pierwsze na świecie kopanki i kopalnie ropy naftowej, a Bardejów jako miejscowość uzdrowiskową, ze źródłami wód mineralnych.

Wydawnictwo dostępne jest bezpłatnie, między innymi w Pawilonie Historii Miasta Gorlice, można je także ściągnąć w wersji cyfrowej z naszej strony. Nakład publikacji to aż 10 000 egzemplarzy. Autorem tekstu jest Pan Andrzej Piecuch - gorlicki przewodnik, autor wielu książek i przewodników.

Publikacja została wydana w ramach projektu Miasta Gorlice „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego”, który uzyskał dofinansowanie z Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Partnerem projektu jest Bardejów, z którym od 1999 roku łączy nas umowa partnerska.

Folder w wersji elektronicznej pdf

Pogranicze polsko-słowackie w rejonie Gorlic i Bardejova to teren niepowtarzalny, mentalnie i językowo bliski, mający wspólną historię, kulturę i tradycję. Łączy nas również chęć rozwoju turystyki w naszym regionie, stąd wspólny projekt.

O projekcie pisaliśmy TUTAJ.