Blogerzy promują Łukasiewicza i Gorlice!


Ostatnio informowaliśmy o kampanii promocyjnej Gorlic w telewizji. Równie ważnym, o ile nie ważniejszym, w dzisiejszych czasach medium jest Internet i social media. W zeszłym tygodniu w związku z projektem "Łukasiewicz - Gorlice i wszystko jasne. 165. rocznica zapalenia lampy naftowej” nasze miasto odwiedzili blogerzy podróżniczy - dzięki nim o Łukasiewiczu i Gorlicach usłyszą ludzie na całym świecie!

Podczas kilku dni nasi goście mieli wyjątkową okazję poznania bogatej historii naszego regionu poprzez wizytę w lokalnych muzeach, bliższego poznania lokalnej kultury oraz zasmakowania w regionalnych produktach i potrawach.

Wydarzenie głównie skupiało się  wokół postaci Ignacego Łukasiewicza oraz jego osiągnięć w przemyśle naftowym, a także naftowej historii Gorlic i całej ziemi gorlickiej.

W naszym Study Tourze wzięli udział:

  • Travelmonkey (Ukraina)
  • Travelgeekery (Czechy)
  • Eletsoja (Węgry)
  • Photoandtravelling (Słowacja)
  • Paragon z podróży
  • Mytavelaffairs
  • Szpilki w plecaku
  • Loswiaheros
  • Nadia vs the world
  • Zależna w podróży

W XXI wieku nie trzeba udowadniać jak ważne są social media. Dzięki wizycie blogerów informacja o naszym mieście, Ignacym Łukasiewiczu oraz przemyśle naftowym już teraz trafiła do dziesiątek tysięcy odbiorców.

Każdy z blogerów na bieżąco prowadził relację ze swojej wyprawy na Instagramie.

Zapraszamy do śledzenia naszych gości - niebawem możecie spodziewać się wpisów na blogach i kolejnych zdjęć na ich facebookowych i instagramowych kontach. Jako pierwsza relacjami z Gorlic podzieliła się Mytravelaffairs, a opisała nas Tunde z  Élet sója blog.

Dzięki ich relacjom wieść o Gorlicach i Łukasiewiczu trafi do ludzi na całym świecie!

W sobotę – 29 września odbyło się wydarzenie pod nazwą „W stronę światła – Dzień i Noc z Łukasiewiczem”. W tym dniu mieszkańcy mogli bezpłatnie odwiedzić Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza oraz Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena”.

W Pawilonie Historii Miasta miała miejsce wystawa pamiątek naftowych, a przed gorlickim Ratuszem została umieszczona wystawa poświęcona Ignacemu Łukasiewiczowi oraz historii wydobycia ropy naftowej. Dzień został uwieńczony spektakularnymi pokazami teatrów ognia z Polski, Słowacji  oraz Węgier na gorlickim Rynku.

Wymienione wyżej działania są częścią projektu "Łukasiewicz - Gorlice i wszystko jasne. 165. rocznica zapalenia lampy naftowej”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2018”.

W ramach tego projektu został również zorganizowany Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „W blasku lampy Ignacego Łukasiewicza”. Więcej informacji o konkursie można znaleźć tutaj.

Galeria zdjęć z wizyty blogerów poniżej.

GALERIA