Teatr improwizowany Klancyk i Andrzej Stasiuk na zakończenie 4. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Serdecznie zapraszamy na niecodzienne wydarzenie kończące tegoroczny Festiwal im. Zygmunta Haupta. Na jednej scenie w komediowym spektaklu interpretującym twórczość Haupta wystąpią Teatr improwizowany Klancyk i Andrzej Stasiuk.

Spektakl będzie ostatnim wydarzeniem w programie 4. Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Odbędzie się 30 września 2018 o godz. 20.15 w Gorlickim Centrum Kultury.

Będzie to jedyne biletowane wydarzenie w ramach Festiwalu. Bilety są do nabycia w kasie GCK-u oraz drogą internetową — link do sprzedaży.

TEATR IMPROWIZOWANY KLANCYK
Od dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające na żywo, bez scenariusza. Pionierzy improwizacji komediowej w Polsce w swoim repertuarze mają wiele różnych formatów, są także współzałożycielami zasłużonych dla improwizacji placówek, takich jak: Szkoła Impro, Klub Komediowy czy Resort Komedii w Warszawie.

Improwizacja teatralna to międzynarodowa społeczność i odrębna dziedzina sztuki posiadająca własne sceny, szkoły, podręczniki, systemy treningowe, festiwale oraz widzów. Spektakle improwizowane charakteryzują się uniwersalnością i otwartością. Na scenie grupa tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między improwizatorami a publicznością i nigdy się nie powtórzy: „Czasami inspiracją jest dla nas twórczość naszych gości, czasami słowo rzucone z widowni, a czasem wystarczy krótkie spojrzenie sobie w oczy. Nigdy nie wiemy, co zagramy. I to jest w tym najpiękniejsze”.

Aktorzy Klancyka często tworzą przedstawienia inspirowane przez muzyków, pisarzy, reporterów czy aktorów. Występowali z Januszem Gajosem, Andrzejem Sewerynem, Janem Peszkiem, Mariuszem Szczygłem, Dorotą Masłowską, Sylwią Chutnik, Marcinem Maseckim i Pablopavo. W Gorlicach na scenie towarzyszyć im będzie ANDRZEJ STASIUK, który przeczyta fragmenty prozy Haupta — punkt wyjścia dla improwizatorów. Będzie to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju i serdecznie zachęcamy, by w niedzielny wieczór zasiąść na widowni Gorlickiego Centrum Kultury, współuczestniczyć w tym wyjątkowym spektaklu i przekonać się, jak zaskakujące pomysły sceniczne może wyzwolić pisarstwo patrona Festiwalu.