Aktualizacja! Zgłaszanie zadań do BO Miasta Gorlice 2019 przedłużone do piątku - 14.09!

Jeśli masz ciekawy pomysł, dzięki któremu zmienisz swoją okolicę i sprawisz, że jego realizacja będzie służyła mieszkańcom – nie czekaj dłużej i już dziś zgłoś swoje zadanie. Od 13 sierpnia do 14 września 2018 r. wszyscy gorliczanie, którzy ukończyli lub ukończą w tym roku 16 lat mogą zgłaszać własne pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na 2019 rok.

Przed nami kolejna, szósta już edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice. Dzięki niemu macie Państwo możliwość decydowania o tym, na jaki cel przeznaczone zostaną pieniądze z budżetu miasta. Wybieracie nie tylko konkretne zadanie, ale również posiadacie Państwo realny wpływ na realizację inicjatyw w swoim miejscu zamieszkania stając się autorami pomysłów. - mówi burmistrz Rafał Kukla.

Cieszę się, że mieszkańcy Gorlic poprzez budżet obywatelski kształtują miejsce, w którym żyją i pracują oraz mają możliwość wskazania, co jest dla nich ważne. - dodaje Rafał Kukla.

Gorliczanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego mają do dyspozycji aż 900 tys. złotych! Podobnie jak w roku ubiegłym zgłaszać można zarówno zadania ogólnomiejskie jak i zadania osiedlowe. Wartość zadania ogólnomiejskiego nie może przekroczyć kwoty 300 tys. zł, a zadania osiedlowego 50 tys. zł.

Propozycje zadań do realizacji w ramach BO 2019 prosimy zgłaszać do 14 września w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Gorlicach (parter). Głosowanie na dopuszczone przez komisje zadania odbywać się będzie od 28 września do 12 października 2018 roku. Głosować będzie można zarówno elektronicznie, jak i tradycyjnie w Pawilonie Historii Miasta Gorlice.

Ważne terminy!

Nazwa działania

Termin realizacji

Zgłaszanie zadań przez mieszkańców

13 sierpnia – 14 września 2018 r.

Wnioski o kalkulację kosztów

do 24 sierpnia 2018 r.

Weryfikacja wniosków

do 27 września 2018 r.

Głosowanie mieszkańców

28 września – 12 października 2018 r.

Ogłoszenie wyników głosowania

do 19 października 2018 r.


Na stronie budzetobywatelski.gorlice.pl znajduje się mapa realizacji zadań z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice. Można tutaj zobaczyć jak wiele Państwa pomysłów zostało już zrealizowanych.

Nie daj sobie odebrać możliwości wpływania na wygląd Twojej okolicy i całego miasta!

Regulamin, formularz zgłaszania zadań oraz inne niezbędne załączniki do pobrania poniżej.

Regulamin BO Miasta Gorlice

Wykaz osiedli

Formularz zgłoszeniowy (.pdf)

Formularz zgłoszeniowy (.doc)

Umowa użyczenia (.pdf)

Umowa użyczenia (.doc)

Oświadczenie (.pdf)

Oświadczenie (.doc)

Szacunkowe koszty

Karta do głosowania

Zmiana zarządzenia