Rozświetliliśmy Gorlice – tak wyglądał pierwszy Festiwal Światła!


W minioną sobotę (28.07.) odbyliśmy niezwykłą podróż malowaną światłem – wszystko za sprawą FESTIWALU ŚWIATŁA „4 żywioły”! Na obiektach sportowych OSiR można było zobaczyć m.in. pokazy pirotechniczne, pokazy laserów oraz artystów władających światłem i dźwiękiem, a na zakończenie bawić się przy muzyce duetu polsko - słowackiego duetu DJ - ów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i za tak znakomitą frekwencję! Gorlice miastem światła!

Wydarzenie rozpoczął koncert słowackiego zespółu Datum Vyroby, który rozgrzał zgromadzoną publiczność. Po koncercie rockowej grupy, publiczność przywitał Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla oraz kierownik wydziału kultury Miasta Bardejova Martin Choma, który reprezentowal Burmistrza Bardejova Borisa Hanuščaka.

Następnie na scenie zaprezentował się Kamil Skicki – wirtuoz skrzypiec, który zagrał również na niezwykle efektownej harfie laserowej!

Zgromadzeni mieli także okazję zobaczyć występ teatru ognia oraz premierowy pokaz filmu edukacyjno-promocyjnego, ukazującego największe atrakcje geoturystyczne pogranicza, rozwój przemysłu naftowego na Ziemi Gorlickiej oraz historię wydobycia wód mineralnych i działalności uzdrowiskowej Bardejowa.

Tuż po 22:00 rozpoczął się wyczekiwany przez wszystkich pokaz laserów oraz sztucznych ogni.

Wydarzenia zwieńczyła zabawa przy muzyce kolektywu DJ-ów R06 & Peet Beck.

Festiwal zorganizowano w związku z projektem „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko – słowackiego”, który otrzymał dofinansowanie z Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. W ramach umowy partnerskiej trwającej od 1999 roku w realizacji projektu brało udział miasto Bardejów.


Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest TUTAJ.