Małopolski Minimundial 2018 w Gorlicach

W tym tygodniu w Gorlicach rozgrywany jest Małopolski Minimundial 2018, czyli turniej piłkarski o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego. Wczoraj (9.07) na gorlickim stadionie odbył się turniej eliminacyjny dla miasta i gminy Gorlice, w którym rywalizowało ze sobą 8 drużyn.

Łącznie na terenie powiatu gorlickiego do rywalizacji przystąpiły 34 drużyny (ponad 400 dzieci). W gorlickim turnieju eliminacyjnym udział wzięło 8 drużyn:

  • Glinik Champion (trener Piotr Stępkowicz)
  • GKS Glinik II (trener Robert Cionek)
  • Glinik III (trener Robert Cionek)
  • Animator Team Gorlice (trener Łukasz Brzeziański)
  • Animator Team Gorlice niebiescy (trener Łukasz Brzeziański)
  • Gościnnie Akademia Sportu Kraków (trener Mateusz Stanek)
  • ASEREK TEAM I i II (trenerzy Arkadiusz Serafin oraz Kacper Kukla)

Uroczystego otwarcia turnieju oraz wręczenia dyplomów dla uczestników dokonali wiceburmistrz Łukasz Bałajewicz oraz dyrektor OSiR Mariusz Duszowicz.

Zwycięzcą turnieju eliminacyjnego została drużyna Glinik Champion i to ona reprezentować będzie miasto i gminę Gorlice podczas finału  powiatowego, który rozegrany zostanie w sobotę 14 lipca na obiektach OSiR Gorlice. Oprócz rywalizacji zespołowej, przeprowadzony zostanie też pisemny konkurs wiedzy „Mundial bez tajemnic”.

W turnieju powiatowym wystąpią drużyny: Glinik Champion, LKS Sękowa, GKS Moszczanka, KS Bobowa, Nafta Kryg, Akademia Beskidzka Ropa, LKS Uście Gorlickie, Podhalanin Biecz, LKS Łużna.

Wszystkie spotkania turnieju w powiecie gorlicki prowadzili: Mariusz Wrażeń, Bogusław Moroń i Andrzej Moroń. Obsługą techniczną zajmował się Stawarczyk Michał, a medyczną Kinga Stawarczyk.

„Małopolski Minimundial’2018” to wyjątkowo atrakcyjne wydarzenie w ramach którego dzieci i młodzież mają szansę przeżycia niezwykłych piłkarskich emocji. Minimundial to otwarcie się na nowe środowiska rówieśnicze, zaznajomienie się z walorami sportowego trybu życia i rywalizacji fair play.Foto. OSiR w Gorlicach

Tagi