Miasta progresywne. Jak to robimy - premiera publikacji i IX Spotkanie Progresywnych

Nasze miasto, jest w sieci Miast Progresywnych, która ma na celu dzielenie się dobrymi praktykami i uczenie się od siebie nawzajem, pożytecznych rozwiązań miejskich.

Po czterech latach wspólnych działań w ramach sieci, powstała publikacja prezentująca zagadnienia, które z powodzeniem realizowane są w naszych miastach. Są to efekty pracy ostatnich lat, wielu godzin konsultacji społecznych, pracy urzędników, realizacja wspólnych pomysłów i dążenia do tego, żeby nasze miasta były miastami szczęśliwymi.

Jesteśmy częścią tej publikacji i z dumą prezentujemy ją Państwu TUTAJ.

W publikacji, oprócz wspominanych dwunastu zagadnień miejskich, jest także tekst wprowadzający autorstwa Edwina Bendyka, dziennikarza „Polityki”,  a też rekomendacje innych ciekawych publikacji miejskich i mnóstwo zdjęć, także zrobionych w naszym mieście. Chwalimy się zatem tym,  co mamy dobrego.

Całość została zredagowana przez Ewę Całus, Zastępczynię Burmistrza Wadowic. Publikacja została wydana ze wsparciem Fundacji Friedricha Eberta, która sfinansowała jej powstanie.

Premiera publikacji  miała miejsce w  Starachowicach podczas IX Spotkania Progresywnych w dniach 5-8 lipca, w którym udział wziął Zastępca Burmistrza Miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz. Podczas zjazdu, progresywni spotykali się także z niemieckimi samorządowcami.

W programie zjazdu znalazła się także wymiana dobrych praktyk oraz  warsztaty z zakresu rewitalizacji.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją i życzymy owocnej lektury. Zapraszamy także na profil miast progresywnych na Facebook @ProgresywneMiasta.

Źródło: Progresywne Miasta, mat. własne