Skrzaty w Krakowie!

W piątek, ósmego czerwca, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Skrzaty” w Gorlicach wraz ze swoimi opiekunami wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Mimo wczesnej pory wszyscy w autobusie zameldowali się punktualnie z uśmiechami na twarzy.

Pierwszym punktem wycieczki był Piknik na lotnisku Balice – Wojskowe. Podczas tego wydarzenia dzieci z opiekunami mogły obejrzeć sprzęt wojskowy; samoloty Casa, helikoptery wojskowe, sprzęt gaśniczy, mogły strzelać z pistoletu laserowego, a także ogromne wrażenie na dzieciach wywarło start oraz lądowanie samolotu Casa. Każde z dzieci usiadło w kokpicie pilota.

Następnie udaliśmy się do Krakowskiego ZOO. Tutaj dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały egzotyczne zwierzęta. Największym powodzeniem cieszyły się lwy, słonie oraz żyrafy.

Po zwiedzeniu całego ZOO, udaliśmy się na Bulwary Wiślane, aby „przywitać” się ze Smokiem Wawelskim. Gdy przeszliśmy przez Smoczą Jamę, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Ziejącym Ogniem Wawelskim Smokiem.

Po zakupie pamiątek i obwarzanków, wróciliśmy do Gorlic w późnych godzinach wieczornych. W autobusie zmęczeni, ale pełni wrażeń już planowaliśmy następną wycieczkę.

Opracowała: dyr. Anna Boczoń

Tagi