Stasiuk i Haydamaky już wkrótce w Gorlicach!

Kto z Was ma już nową płytę Stasiuka i Haydamaków? Było o niej głośno w całej Polsce, a już niebawem to właśnie w Gorlicach, podczas "4 Stron Karpat", ten nietuzinkowy projekt zagra swój pierwszy koncert! Ponadto w sobotę 28 kwietnia o godzinie 15:00, w namiocie festiwalowym odbędzie się autorskie spotkanie z artystami oraz wydawcą albumu! Czekając na to niezwykłe wydarzenie możecie posłuchać płyty, w której fizycznym wydaniu znajdziecie także stronę promującą nasze miasto ze zdjęciem Rynku i tekstem o który poprosiliśmy poetę!

Płyta "Mickiewicz – Stasiuk – Haydamaky" swoją premierę miała 26 stycznia i dostępna jest w dużych sklepach stacjonarnych i internetowych - m.in. w empiku, gadalf.pl czy bonito.pl. Utwór „Stepy akermańskie” znalazł się także na liście przebojów Radiowej Trójki.

"Ach moje Gorlice, moja brama na wschód..."
Elegancki digibook zawiera krążek i mini książeczkę z tekstami utworów oraz tekstem o naszym Mieście Światła!

Projekt "Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaki" będzie gwiazdą pierwszego dnia festiwalu "4 Strony Karpat". Podczas dwóch dni z muzyką folkową na gorlickim Rynku zagrają także: Legend of Kazimierz, Balkanscream, Tołhaje, Sarakina Balkan Band, Chłopcy Kontra Basia i Sokół Orkestar.

Na najnowszej płycie Stasiuka i Haydamaków znalazło się 10 kompozycji inspirowanych twórczością Adama Mickiewicza, w większości są to sonety pochodzące ze zbioru "Sonety krymskie". Płytę otwierają "Stepy akermańskie".