Parowozem do Gorlic!

46 kursów pociągów retro po najpiękniejszych trasach kolejowych zaplanowano w tym roku w ramach czwartej edycji projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”. Do Gorlic pociąg retro zawita 9 czerwca i 23 września.

Inauguracyjny kurs odbędzie się 13 kwietnia na trasie Chabówka - Kasina Wielka – Mszana Dolna, stanowiącej odcinek ponad 130-letniej dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej.

Głównym celem projektu jest promocja atrakcji turystycznych oraz prezentacja dziedzictwa historii kolei w Małopolsce. Projekt obejmuje ogólnodostępne przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach. Przejazdy będą biletowane i odpłatne, skierowane do turystów odwiedzających region i mieszkańców Małopolski.

W kolejnych miesiącach historyczne składy pociągów parowych z początku XX wieku zawitają m.in. Piwnicznej, Muszyny, Krynicy-Zdroju, Wadowic, Andrychowa, Tarnowa czy Zakopanego. Ostatni kurs zaplanowano na 9 grudnia.

Więcej informacji: www.kolejegalicyjskie.pl