Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Pociąg do teatru

Pociąg do teatru

Treść

Zapraszamy na podróż Pociągiem ORIENT EXPRESS na noc teatru w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru.

Stacja: Gorlickie Centrum Kultury
17 marca 2018 / odjazd 16.16

Rozkład jazdy:
16:16 Historia całkiem… / Gorlicka Grupa Teatralna GCK „PROMIEŃ” / reżyseria: Barbara Fugiel
17:45 Nic / Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach „Teatr Nasz Nieco Dzienny” / reżyseria: Halina Wąsowska Schirmer
18:18 Żurawina / Grupa Filmowa „ĆMY” / reżyseria: Michał Małachowski oraz zespół
19:40 Beks / Teatr Eksperymentalny GCK „ERGO” / reżyseria: Jakub Kruczek
20:30 „KREDYT ZAUFANIA” / Iza Kała
21:15 Grupa „GLOSS – ERGO”/ Teatr Ognia i Światła GCK „IGNISS – GLOSS”
21:45 Usta/lenia / Teatr „TERMINUS A QUO”/ reżyseria: Edward Gramont


„Historia całkiem…” / Gorlicka Grupa Teatralna GCK „PROMIEŃ”

Być najlepszym. Skończyć studia. Znaleźć pracę… Coś osiągnąć. Życie rzuca wyzwania, a ty nie nadążasz. Jesteś zdany na siebie, a równocześnie wszyscy czegoś od Ciebie oczekują. Rodzice nie chcą wiedzieć, że nie dajesz rady. A ona jest Twoim najlepszym kumplem. Jak tu nie zwariować? Antek nie udźwignął presji otoczenia i tempa pędzącego świata. Nieudana próba samobójcza sprawiła, że zestresowany nastolatek dobrowolnie zapisuje się do szpitala dla psychicznie chorych, aby oderwać się od codziennych problemów. Nieoczekiwanie zamiast odpoczynku odnajduje mentora Roberta i nową miłość Nelę, a przede wszystkim ma szansę zacząć wszystko od nowa.

Występują: Błażej Baran, Gabriela Bodziony, Sylwia Cieniawa, Eryk Dyląg, Marcin Góra, Adrian Górski, Karolina Jawor, Julia Kaczmarczyk, Julia Konopka, Julia Kuryło, Wiktoria Lenartowicz, Ewelina Mucha, Dominik Mrozek, Oliwia Świątek, Gabriela Szczerba, Karolina Tomasik, Wiktor Tenerowicz, Kacper Wiktorek, Anna Woźniak, Jakub Wójtowicz, Sabina Świątek, Monika Kareł, Mirella Jurkowska, Aleksandra Baran, Jacek Leśniak

Reżyseria – Barbara Fugiel   Muzyka – Tadeusz Łuczejko   Światła – Wojciech Wójcik   Scenariusz – GGT GCK „PROMIEŃ”


„Nic” / Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach „Teatr Nasz Nieco Dzienny”

Grupa teatralna „Teatr Nasz Nieco Dzienny” w 2008 r. zdobyła III miejsce w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych GAUDIUM, wieńcząc swój sukces występem w Koncercie Laureatów w Sali Filharmonii Krakowskiej. Pantonima „NIC” to jedna z propozycji wyrazu scenicznego tejże grupy. Jest swoistą historią osoby uwikłanej w „chorobę duszy”, borykającej się z wewnętrznym rozdarciem, pełnej leków, niepokoju, poczucia wyobcowania, bez szans na lepsze jutro. W tej sytuacji wydawać by się mogło bez wyjścia, pojawia się światełko w tunelu. Wszechogarniająca głównego bohatera niemoc i bezradność może zagłuszyć jedynie wsparcie i miłość bliskich mu osób, bo kiedy „dusza cierpi” niezbędna jest akceptacja i pomoc bez zbytniej egzaltacji, fałszu i niepotrzebnego współczucia. Każdego z nas dopadają wewnętrzne rozterki. Depresja osiągnęła wręcz rangę choroby cywilizacyjnej. Ataki lęku i paniki nie omijają prawie nikogo z nas, to problem ogólnospołeczny. Inspiracją do powstania pantonimy „NIC” będącej futurystyczną projekcją odnoszącą się do motta, że „NIC jest w każdym z nas” był utwór Tadeusza Różewicza pt. „Zielona Róża”.

Reżyseria – Halina Wąsowska Schirmer


„ŻURAWINA” / Grupa Filmowa „ĆMY”

Ataki głodu to jej codzienność
Nie każda przyjaźń jest szczera
A motyle brną w ciemność
To Żurawina im zmysły odbiera

W rolach głównych: Julia Kaczmarczyk, Paulina Wożyńska, Bartek Stój, Leszek Rak, Grażyna Klim

Reżyseria, scenariusz – Michał Małachowski oraz zespół
Muzyka – Paweł Klimala
Twórcy – Karol Pasiut, Jakub Wszołek, Weronika Ćwiklik


„BEKS” / Teatr Eksperymentalny GCK „ERGO”

„BEKS” jest pokazem pierwszego etapu pracy nad spektaklem. Pokaz ma charakter „work in progress”, nieskończonego procesu twórczego. Punktem wyjścia i główną inspiracją jest twórczość Zdzisława Beksińskiego. Twórcy analizują i interpretują obrazy, ożywiając je i przenosząc na materię sceniczną.

Występują: Monika Kareł, Mirella Jurkowska, Jacek Leśniak, Zofia Krzyszycha, Oliwia Przybyłowicz, Gabriela Bodziony, Aleksandra Baran, Oliwia Świątek, Julia Kuryło, Natalia Guzik

Reżyseria – Jakub Kruczek


„KREDYT ZAUFANIA” / Iza Kała

„Kredyt zaufania” to monodram utrzymany w konwencji kursu rozwoju osobistego, którego główną bohaterką jest profesjonalna Trenerka, która z potrzeby  lepszego zademonstrowania materiału, wciela się w przykładowe postacie.

Wojująca Kosmetyczka przybliży widzom sekrety kobiecej urody i tajniki prawdziwej walki o mężczyznę. Mroczna Dudziak Sceny Alternatywnej – o pseudonimie artystycznym Muka – wpuści do mrocznej piwnicy swoich relacji z matką.

W ciągu godzinnego kursu prowadząca Trenerka pomoże pozbyć się lęków, uwolni emocje i wreszcie wesprze w rozdmuchaniu nadziei.  Wystarczy dać jej tylko… kredyt zaufania.

Reżyseria: Aneta Wróbel, Aktorka: Iza Kała, Autor: Aneta Wróbel, Muzyka: Zuzanna Falkowska


Grupa „GLOSS – ERGO” / Teatr Ognia i Światła GCK „IGNIS  – GLOSS”

POKAZ TANECZNY ZE ŚWIATŁEM LED. Widowisko stworzone przez młodych wykonawców ma na celu pokazać widzom taniec z wykorzystaniem światła LED. To alternatywna forma tańca, wykorzystująca rytmiczne układy taneczne. Tancerze współpracują z muzyką, a kije, wachlarze, miecze czy hula hop, stają się „przedłużeniem” ich ręki. To trwały związek, gdzie tancerz i światło tworzą jedną całość.

Występują: Aleksandra Baran, Gabriela Bodziony, Mirella Jurkowska, Michał Kuchta, Julia Kuryło, Zofia Krzyszycha, Karolina Lach, Jacek Leśniak, Ewelina Mucha, Oliwia Przybyłowicz, Kacper Sarnecki, Oliwia Świątek, Karolina Tomasik, Kamil Wilczkiewicz
SPEKTAKL BEZPŁATNY


„USTA / LENIA” / Teatr „TERMINUS A QUO”

„USTA / LENIA” to autorski spektakl Edwarda Gramonta lidera i założyciela Teatru „Terminus A Quo”, w którym autor demaskuje obyczajowość polską poprzez sięgnięcie do legendy o Robin Hoodzie. Ta zdawałoby się nie przystająca do rzeczywistości naszego kraju legenda posłużyła by zabrzmiały ironiczne słowa prawdy o religii i wierze. Trochę w tym wszystkim jest też mitologii greckiej ale w sumie nie o Zeusie tutaj mowa. Spektakl utrzymany jest w lekkim, humorystycznym tonie, choć emanuje z całości sarkazm i ironia. Bardzo głęboko aż do bólu poruszony jest w tym spektaklu problem wiary, choć towarzystwem wyjściowym jest iście kabaretowy ton zdeformowanej legendy o Robin Hoodzie. To właśnie przedstawienie środka ciężkości złożonych spraw wiary, o której napomina się jakby mimochodem, jakby od niechcenia, jakby bez związku z całością, tworzenia obrazu, świata na podobieństwo snu schizofrenika na rzecz mówienia o tonem poważnym o sprawach zupełnie błahych, zupełnie nieistotnych, powoduje, iż poruszając tak ważne sprawy społeczno – obyczajowe nie przekracza się elementów teatralnych czy kabaretowych na rzecz publicystyki czy demagogii. Edward Gramont wielokrotnie przystawiał zwierciadło do twarzy widza by nim wstrząsnąć, powiedzieć mu prawdę o sobie, tak czyni i tym razem, a ekipa aktorska naprawdę daje radę.

Aktorzy: Kinga Nowak, Konrad Gramont, Edward Gramont, Eliasz Gramont, Cezary Molenda

Autorski spektakl Edwarda Gramonta / inscenizacja i reżyseria/


Ceny biletów:
pojedynczy spektakl – 5 zł
karnet na wszystkie spektakle – 15 zł
karnet dla seniora – 10 zł
Bilety do nabycia w sekretariacie GCK, ul. Michalusa 4, tel. 18 353 56 95

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Gorlickie Centrum Kultury

Tagi