Integracyjny Bal Karnawałowy ŚDS w Gorlicach z filią w Bobowej

Dziś (13.02) w sali bankietowej Starego Dworca, odbył się integracyjny bal karnawałowy Środowiskowego Domu Samopomocy w Gorlicach z filią w Bobowej.

W spotkaniu w imieniu Burmistrza Gorlic udział wziął jego Zastępca Łukasz Bałajewicz, który przywitał zgromadzonych gości, dziękował za współpracę oraz życzył dobrej zabawy. Na ręce Zastępcy Burmistrza Miasta Gorlice, podziękowania za pomoc płynącą z Urzędu Miejskiego, złożyła  dyrektor DOW – ŚDS w Gorlicach z Filią w Bobowej Małgorzata Mróz.

Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach powstał w październiku 2003 roku. Jest jednostką organizacyjną pomocy społecznej pobytu dziennego o zasięgu lokalnym. Obejmuje on swoją działalnością teren Powiatu Gorlickiego. Prowadzony jest przez niepubliczny podmiot, jakim jest Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie Nadzieja w Bieczu.

Dzienny Ośrodek Wsparcia Filia w Bobowej rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 2004 r. Placówka przeznaczona jest dla 20 osób, które w przeszłości przeszły kryzys psychiczny oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Głównym celem Ośrodka jest zapewnienie osobom potrzebującym pomocy w życiu codziennym, aby mogli sprawniej i bardziej samodzielnie funkcjonować w swoich środowiskach. Działalność Ośrodka opiera się na tworzeniu indywidualnych planów postępowania wspierająco - aktywizującego dostosowanych do potrzeb i możliwości psychofizycznych uczestników zajęć.

Tagi

GALERIA