Wycieczka z Zarządem Osiedla nr 1

Wczoraj (11.02) Zarząd Osiedla Nr 1 w Gorlicach zorganizował dla mieszkańców autokarową wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni.

Po dotarciu do Bochni, dwie grupy wycieczkowiczów wraz z przewodnikami zjechały ciasnymi ażurowymi i piętowymi windami, by zwiedzić Kopalnię Soli przy ul.Campi 15.

Zwiedzający przemieszczali się kolejką i pieszo, po korytarzach wydrążonych w podziemnych skałach. Uczestnicy wycieczki poznali historię i legendy powstania kopalni, sposobów wydobycia soli z przekazów multimedialnych i barwnych opowiadań przewodników.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku w Nowym Wiśniczu. Przewodniczka z pasją i znajomością historii, faktów i legend opowiadała oprowadzała po korytarzach, kuchni, pokojach komnatach, salach, wewnętrznym dziedzińcu i balkonach.

Po obiedzie wycieczka udała się do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Wczesnym wieczorem, po włączeniu iluminacji podziwiano obiekt, a zainteresowani otrzymali foldery tematyczne i zapoznali się z ideą i celem działalności Centrum.

Tagi