XVII Charytatywny Bal Noworoczny

W sobotni wieczór (10.02) w Domu Weselnym „Galicja” w Klęczanach, odbył się Charytatywny Bal Noworoczny. To tradycyjny bal organizowany od 17 lat przez ks. Jerzego Gondka, proboszcza Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.


Całkowity dochód z Balu rokrocznie przeznaczany jest na pomoc na najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta oraz powiatu gorlickiego. W tym roku, zebrane środki trafią do niepełnosprawnych dzieci - podopiecznych Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Caritas oraz Kuchni dla Ubogich.

Wszystkich gości powitali ks. proboszcz Jerzy Gondek, ks. Andrzej Kluz, kapelan gorlickiego szpitala oraz Pani Danuta Zakrzewska. - Serdecznie dziękuje wszystkim za przyjęcie zaproszenia i udział w naszym balu. Cieszę, się że tak wiele osób chce w ten sposób wesprzeć wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi - mówił podczas otwarcia ks. Jerzy Gondek. Ks. Proboszcz szczególne podziękowania za pomoc w organizacji balu złożył Pani Danucie Zakrzewskiej oraz Pani Izabeli Marondel – Dyrektor Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Caritas w Gorlicach – za pracę na rzecz ośrodka.

W czasie zabawy, tradycyjnie odbyła się licytacja przedmiotów podarowanych przez darczyńców. Dochód z aukcji przekazany zostanie również na rzecz potrzebujących.

Patronat nad wydarzeniem objęli w tym roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Poseł na Sejm RP Elżbieta Zielińska, Starosta Gorlicki Karol Górski, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, Przewodniczący Rady Miasta Gorlice Krzysztof Wroński oraz Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno.

Galeria zdjęć poniżej.

GALERIA