Teatr Ognia na wadowickim rynku

16 czerwca Teatr Eksperymentalny ERGO z Gorlickiego Centrum Kultury wyruszył do Wadowic, aby rozświetlić VIII Ogólnopolski Zlot Pojazdów MotoLegendy PRL Gorlice-Wadowice.

MotoLegendy PRL-u to impreza, która zrzesza pasjonatów zabytkowych samochodów. Z tej okazji 15 czerwca na gorlickim rynku odbył się niesamowity koncert Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej z Wadowic, która przeniosła gorliczan w świat muzyki klasycznej i filmowej, a także podarowała zgromadzonym namiastkę Koncertu Noworocznego Filharmoników Wiedeńskich.

Grupa z Gorlic została bardzo ciepło powitana przez organizatorów, po czym ruszyła, aby móc chociaż przez chwilę podziwiać Miasto Papieskie.

O godz. 22:00 Plac Jana Pawła II pogrążył się w ciemnościach, aby po chwili móc zapłonąć. Wspaniały taniec młodych tancerzy, cudowna muzyka i energia okrytych nocą Wadowic rozpaliły nie tylko serca publiczności, ale i dusze młodych aktorów. Nieokiełznany żywioł ognia poddał się ruchom tancerzy tworząc wyjątkową atmosferę wśród wszystkich zebranych. Po raz kolejny młodzi ludzie w wyjątkowy sposób pokazali niesamowitej publiczności swoją pasję, a ona – nie szczędziła braw i okrzyków. Nie obeszło się bez bisu.

Ramię w ramię z doświadczonymi członkami grupy stanęli nowicjusze, którzy wnieśli do występu nowej dynamiki i nowego ducha.

Tancerze znów udowodnili, że wytrwałą pracą i ćwiczeniami połączonymi z pasją można uwolnić niezwykłą, a zarazem tajemniczą energię zdolną poruszać serca.

Źródło: Gorlickie Centrum Kultury