Wyścig Górski Magura Małastowska - 68 zawodników i Karol Basz

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia czwartej edycji Wyścigu Górskiego Magura Małastowska 2017. W dniach 23-25 czerwca odbędzie się rywalizacja o zwycięstwo i punkty w trzeciej i czwartej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

W swojej dotychczasowej historii rundy rozgrywane na Magurze wyłoniły trzech zwycięzców. Waldemar Kluza, Dubai i aż trzykrotnie Andrzej Szepieniec stawali tutaj na najwyższym stopniu podium. Należący do Szepieńca rekord  (1:38:745) przestaje być aktualny, bowiem tegoroczną trasę wydłużono do 3610 m.

Na liście zgłoszeń tegorocznego wyścigu znalazło się 68 zawodników, wśród nich wszyscy dotychczasowi zwycięzcy. Kibiców na pewno ucieszy powrót widowiskowo jeżdżącego Mariusza Steca (Ford Fiesta Proto Stecmotorsport). Na starcie zobaczymy także prowadzących po eliminacjach w Załużu w Grupie N Karola Krupę i Rafała Serafinowicza (obaj w Mitsubishi Lancer) oraz czołówkę Grupy A: Grzegorza Kozioła, Piotra Ostrowskiego i Roberta Sługockiego. Ciekawa walka rozegra się pomiędzy kierowcami w klasie N 2000, w której rywalizować będą m.in. Radek Ćwięczek, Marcin Popiela i Łukasz Kopiec.

Organizacja tak dużej imprezy sportowej wymaga zaangażowania zarówno wszystkich służb zaangażowanych przez organizatora – Automobilklub Biecki, jak i lokalnych samorządów. W organizację i realizację imprezy zaangażowanych jest prawie 200 osób.

Cieszy mnie fakt, że wydarzenie sportowe o tak znaczącej randze i walorach promocyjnych organizowane jest właśnie w Gorlicach i na Ziemi Gorlickiej – w miejscu, które na stałe wpisało się w historię polskich i międzynarodowych rajdów i wyścigów samochodowych – mówi Burmistrz Gorlic Rafał Kukla .

Zawodników i ich samochody będzie można spotkać na gorlickim Rynku w piątek 23 czerwca podczas Badania Kontrolnego.

Dzięki dobrej współpracy różnych środowisk: samorządów, organizacji pozarządowych, sponsorów prywatnych z roku na rok wyścigi mają większą rangę i stają się jednym z ważniejszych wydarzeń na naszym terenie - dodaje Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch.

Organizatorzy proponują kibicom częściowo nowe punkty widokowe. Pierwszy z nich zlokalizowano w okolicy samego startu, na pierwszym (nowym) zakręcie i na szczycie Magury Małastowskiej. Oba punkty widokowe będą nagłośnione.

Niewątpliwa atrakcją dla kibiców będzie możliwość przejażdżki na prawym fotelu po trasie wyścigu  Fiatem 500 Abarth, za kierownicą którego zasiądzie Karol Basz,  jeden z najbardziej utalentowanych polskich kierowców wyścigowych młodego pokolenia, kartingowy mistrz Świata, Europy i Polski, startujący także w wyścigach samochodowych.

Wszystkie informacje dotyczące wyścigu, w tym wyniki online, znaleźć można na stronie www.wyscigmagura.pl.

Program:

Piątek (23 czerwca) – gorlicki Rynek
12.30 – 18.30: badania kontrolne

Sobota 24 czerwca (3 Runda GSMP) - Małastów
9.00 – podjazd zapoznawczy
30 minut po podjeździe zapoznawczym – 1 podjazd treningowy
30 minut po 1 podjeździe treningowym – 2 podjazd treningowy
14.30 – 1 podjazd wyścigowy
30 minut po 1 podjeździe wyścigowym – 2 podjazd wyścigowy

Niedziela 25 czerwca (4 Runda GSMP) - Małastów
30 minut po 1 podjeździe treningowym – 2 podjazd treningowy
9.00 – 1 podjazd treningowy
13.00 – 1 podjazd wyścigowy
30 minut po 1 podjeździe wyścigowym – 2 podjazd wyścigowy
45 minut po 2 podjeździe wyścigowym - ceremonia wręczania nagród

Patronat Honorowy nad wyścigiem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Starosta Gorlicki Karol Górski, Burmistrz Gorlic Rafał Kukla.

Źródło: www.wyscigmagura.pl