Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Spotkanie informacyjne w ramach BO Małopolska

Spotkanie informacyjne w ramach BO Małopolska

Treść

Jakie zmiany zostały wprowadzone do regulaminu tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego? Na jakich zasadach będą rozdzielane środki? Kto i w jakiś sposób może zgłosić zadanie? Jakie projekty mają szansę być dofinansowane? Na te i inne pytania można było uzyskać odpowiedź podczas dzisiejszego spotkania w Domu Polsko – Słowackim.

Spotkanie otworzył Burmistrz Gorlic Rafał Kukla, który przywitał wszystkich zebranych uczestników i przekazał głos Dyrektorowi Kancelarii Zarządu Województwa Małopolskiego Witoldowi Kochanowi, który reprezentował Marszałka Województwa Małopolskiego.

Podczas spotkania omówione zostały najważniejsze zagadnienia dotyczące tegorocznych zasad zgłaszania zadań oraz zmian jakie zaszły w regulaminie w stosunku do ubiegłego roku. Mieszkańcy Gorlic mogli dowiedzieć się kto i w jaki sposób może składać projekty, jakie zadania mogą liczyć na dofinansowanie, jak poprawnie wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz jakie prawa przysługują autorom inicjatyw.

Mieszkańcy  mieli także szansę poznać efekty zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, dowiedzieli się jakich błędów unikać, i na co zwrócić szczególną uwagę. Przyjrzeli się także najlepszym projektom zrealizowanym w ramach BO 2016, które są wzorem do naśladowania i mogą być inspiracją na ten rok.

W tym roku zarząd województwa przeznaczył 8 mln zł na realizację Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do każdego z 6 subregionów trafi więc ponad 1,3 mln zł – ta kwota zobowiązuje. Aby pomóc mieszkańcom mądrze zagospodarować pieniądze na które może liczyć subregion, w którym mieszkają i rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące II edycji BO Małopolska samorząd województwa zorganizował w maju 25 spotkań informacyjno  - edukacyjnych z mieszkańcami regionu, które odbędą się w każdym powiecie Małopolski.

Cykl spotkań informacyjnych uzupełnią czerwcowe warsztaty podczas, których przyszli autorzy projektów będą mogli skonfrontować własne pomysły z realiami i jeszcze przed złożeniem zadania porozmawiać o nich z pracownikami merytorycznymi, którzy w przyszłości będą oceniać projekty. Dzięki temu mieszkańcy upewnią się czy ich zadnia są zgodne z regulaminem, a wnioski nie będą miały problemów z przejście etapu formalno-prawnego. Jeśli będzie to potrzebne mogą liczyć także na pomoc w poprawnym uzupełnieniu wniosku.