Gorlickie produkty lokalne

Współpraca Urzędu Miejskiego i lokalnych przedsiębiorców zaowocowała powstaniem kolejnych produktów lokalnych sygnowanych logiem i nazwą Gorlic. Po sukcesie Piwa Gorlickiego, przyszedł czas na następne propozycje – miód oraz mydło.

„Jesteśmy otwarci na współpracę z lokalnymi wytwórcami i firmami. Zależy nam także na wsparciu ich działalności, co w konsekwencji zaowocuje wspólną promocją regionu. Stworzenie swoistych pamiątek z regionu, których jak wiemy brakuje, wpisuje się w proces tworzenia produktu turystycznego. Myślę, że z czasem tych gorlickich produktów przybędzie, w mieście i okolicy mieszka przecież wielu przedsiębiorczych, kreatywnych oraz utalentowanych ludzi.„ – mówi Rafał Kukla Burmistrz Miasta.

Mydło "Czarne Złoto" z Gorlic to kosmetyk na bazie naturalnych składników, który powstaje w pracowni „Mydło Stacja” prowadzonej przez Wiktorię Muchę. Dystrybucja gorlickiego mydełka, a także  innych kosmetyków na bazie naturalnych i regionalnych składników odbywa się poprzez sklep internetowy, oraz podczas lokalnych wydarzeń na terenie Miasta i regionu. Jest to doskonały i oryginalny produkt do pielęgnacji, a jednocześnie narzędzie promocji dla Gorlic.

Gorlicki Miód z dodatkiem naturalnych składników to oferta Pracowni i Skupu i Konfekcji Miodu BONA. Dostępny jest w kilku wariantach m.in. z dodatkiem belgijskiej czekolady, cytryny i czarnej jagody. Z informacji od producenta wiemy, że firma planuje wejście na szerszy rynek (dystrybucja w ogólnopolskich sieciach sklepów), a obecnie w Gorlicach miód ten można kupić w Restauracji Ratuszowa.