Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wniosek o dofinansowanie zadania

Wniosek o dofinansowanie zadania "Rozwój i renowacja terenów zieleni Miasta Gorlice”

Treść

30 września 2016 r., Miasto Gorlice złożyło wniosek o dofinansowanie realizacji zadania pn. „Rozwój i renowacja terenów zieleni Miasta Gorlice” w ramach II naboru ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Oś priorytetowa II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Tereny objęte ww. projektem, to:
1. Tereny pomiędzy ul. Parkową a rzeką Ropą (od ławy do Parku Miejskiego do Stróżowianki, od Stróżowianki do kładki pieszo – jezdnej na wysokości ul. Okrzei, od kładki pieszo – jezdnej do ujęcia wody ARKA).
2. Tereny w rejonie Cmentarza Wojennego Nr 91.
3. Teren przy ul. Stawiska.
4. Tereny w rejonie potoku Stróżowianka.
5. Teren przy ul. Azaliowej.
6. Teren przy ul. Dukielskiej.
7. Obszar "Centrum Miasta" (teren po byłym przedszkolu, skarpa nad ul. Krętą).
8. Teren Parku im. Mc Garvey'a.
9. Zieleń w pasach drogowych – ul. Krasińskiego, ul. Słowackiego, ul. Biecka, ul. Bardiowska (wraz z rondem).
10. Tereny Osiedla Górnego w Gorlicach – Gliniku.
11. Zieleń izolacyjna przy ul. Chopina w Gorlicach.
12. Teren projektowanego Cmentarza Komunalnego przy ul. Dukielskiej.

Zakres działań przyjętych w projekcie pn. "Rozwój i renowacja terenów zieleni Miasta Gorlice", ma na celu niwelację i osłabienie niekorzystnych czynników cywilizacyjnych (ruch uliczny, wpływ zakładów przemysłowych, hałasu i zapylenia) oraz poszerzenie substancji zieleni miejskiej, poprzez tworzenie nowych miejsc obsadzonych różnorodną – częstokroć rodzimą – roślinnością o wysokich walorach ozdobnych i wzbogacającą istniejące nasadzenia. Wdrożenie w życie ww. zadań zapewni znaczne zwiększenie wartości przyrodniczej i estetycznej miasta oraz przyczyni się do poprawy stanu fitosanitarnego miasta, regulacji stosunków wodnych oraz poprawy stanu powietrza  atmosferycznego. Szacunkowa wartość projektu dla Miasta Gorlice wynosi 1 868 500,00 zł, w tym dofinansowanie z Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynosi 1 588 225,00 zł. Informacja dotycząca listy zatwierdzonych i zakwalifikowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do dofinansowania wniosków, zostanie ogłoszona najpóźniej w dniu 13.02.2017 r.