Miasteczko ruchu drogowego także w Gorlicach

Z przyjemnością informujemy, że Miasto Gorlice otrzymało dofinansowanie w kwocie 200 tys. zł na budowę Miasteczka Ruchu Drogowego (rowerowego). Wczoraj (6.12) na II Sesji Rady Miasta Gorlice, zadanie to wprowadzone zostało do planu budżetowego na przyszły rok.

Zadanie zostanie zrealizowane przy wsparciu Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Całkowity koszt zadania to 549 638 zł.

Obiekt usytuowany będzie na powierzchni ok. 1800 m2 i zlokalizowany niemal w centrum Gorlic, przy ul. Stawiska, co zapewni łatwy dostęp dla mieszkańców Miasta. Obiekt będzie otwarty, oświetlony i objęty systemem monitoringu.

Miasteczko rowerowe w tej lokalizacji zostało wcześniej wskazane w ramach wspólnej inicjatywy Zarządów Osiedli nr 3 i 11 wpisanej do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Dostrzegając potrzebę rozwoju infrastruktury dla aktualnych i przyszłych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza rowerzystów, Miasto Gorlice poszerzyło zgłoszoną koncepcję, tak by stworzyć kompleksowy i funkcjonalny obiekt.

Miasteczko będzie służyć do nauki zasad ruchu drogowego, przeprowadzania konkursów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz egzaminów na kartę rowerową. Poprzez zabawę, dzieci i młodzież zostaną przygotowani do umiejętnego poruszania się po drogach publicznych.

Inwestycja wypełni lukę w istniejącą infrastrukturze drogowej umożliwiającej prowadzenie szeroko rozumianej działalności edukacyjnej w zakresie bezpieczeństwa.

Fotografia poglądowa: Onet.pl