Umowa na modernizację Małastowa przekazana!

Miłośnicy białego szaleństwa z Ziemi Gorlickiej już w przyszłym roku zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli rozwijać swoje narciarskie i snowboardowe pasje. W Małastowie powstanie bowiem nowoczesny kompleks rekreacyjny, który ma szansę stać się poważną konkurencją dla innych tego typu miejsc w województwie małopolskim.

Wspólny projekt miasta Gorlice i gminy Sękowa na modernizację stoku narciarskiego w Małastowie uzyskał dofinansowanie w kwocie ponad 1,8 mln zł! W dniu dzisiejszym (27.04.) umowę gwarantującą przyznanie tych środków przekazał wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys. Na spotkaniu zorganizowanym w Starostwie Powiatowym w Gorlicach obecni byli między innymi burmistrz Gorlic Rafał Kukla oraz wójt Sękowej Małgorzata Małuch. Gospodarzem spotkania był Starosta Gorlicki Karol Górski.

Na projekt, który wspólnie zrealizują miasto Gorlice i gmina Sękowa, składa się budowa nowego wyciągu narciarskiego (talerzowego), modernizacja stoku narciarskiego oraz zakup m.in. dwóch armatek śnieżnych i montaż oświetlenia przy wyciągu. Ale pamiętano też o najmłodszych adeptach narciarstwa. Oni swoje umiejętności będą mogli szkolić na mini snowparku. Kompleks uzupełni wiata z grillem, na nowo zagospodarowane zostanie też boisko rekreacyjne. Zmiany odczują też kierowcy, bo zaplanowano utwardzenie parkingu.

Wartość wszystkich prac oszacowano na ponad 3,4 mln zł, z czego ponad 1,8 mln zł pokryją środki z RPO WM 2014-2020. Wszystkie prace mają zakończyć się do lipca 2019 roku.

Projekt obejmuje wykonanie w szczególności:
• zakup i montaż wyciągu talerzowego wraz z infrastrukturą,
• zakup armatek śnieżnych,
• przygotowanie zaplecza sanitarnego,
• przygotowanie mini snow-park'u,
• zakup flar, bramek oraz fotokomórki do ustawienia toru zjazdu z bramkami z pomiarem czasu – do indywidualnego i grupowego wykorzystania,
• przygotowanie oświetlenia,
• utwardzenie nawierzchni parkingu.

Z kolei burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz odebrał umowę, dzięki której będzie możliwy kompleksowy remont placówek szkolnych i przedszkolnych w gminie Biecz. Na ich realizację gmina otrzymała ponad 3,4 mln zł z RPO WM 2014-2020. Zespoły szkolno-przedszkolne z Libuszy, Rożnowic, Racławic i Strzeszyna do końca 2020 roku przejdą generalne remonty.

Z rąk wicemarszałka umowę dofinansowanie zadania scalania gruntów na terenie powiatu gorlickiego, odebrał także Starosta Gorlicki Karol Górski. Środki te służyć będą poprawie wyników gospodarczych, poprzez modernizację i restrukturyzację gospodarstw.|

Swoim występem wydarzenie uświetniły także dzieci z Gminy Biecz.

GALERIA