Modernizacja ul. Krasińskiego

Już wkrótce kolejne ulice w naszym mieście zyskają nowe, bezpieczne nawierzchnie. W ostatnim czasie poruszając się po Gorlicach samochodem możemy napotkać na wiele utrudnień – zamknięte drogi i objazdy stały się dla wielu z nas codziennością.

Na ulicy Krasińskiego rozpoczęła się długo wyczekiwana modernizacja, a na ul. Węgierskiej kończy się pierwszy etap prac związanych z przebudową drogi nr 977. Cierpliwość na pewno popłaci i już wkrótce wszyscy będziemy mogli komfortowo podróżować po gorlickich drogach.

Modernizacja ul. Krasińskiego to największa tegoroczna inwestycja miasta, której całkowita wartość wyniesie ponad 2 miliony 800 tysięcy złotych. Przypominamy, że Miasto Gorlice uzyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad milion 100 tysięcy złotych.

Przebudowa ulicy Krasińskiego obejmie pięć etapów, a w  trwającym już pierwszym etapie z ruchu wyłączony został odcinek od skrzyżowania ulicy Krasińskiego z ulicą Słowackiego do Zespołu Szkół nr 4.

Kolejne etapy modernizacji obejmą:

  • etap II -   odcinek ulicy na długości Zespołu szkół
  • etap III – odcinek na długości przedszkola Sióstr Felicjanek
  • etap IV – rejon skrzyżowania ulicy Krasińskiego z ulicą Ogrodową
  • etap V – rejon skrzyżowania ulicy Krasińskiego z ulicą Legionów

Przez cały okres trwania robót ulica Legionów będzie przejezdna. Dojazd do ulicy Krasińskiego będzie umożliwiony od strony ulicy Legionów, bądź od ulicy Słowackiego w zależności od etapu prowadzenia robót. Na czas trwania robót w rejonie skrzyżowania z ulicą Ogrodową na odcinku tej ulicy, obecnie jednokierunkowej umożliwiony będzie przejazd w obydwu  kierunkach.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm HAŻBUD oraz Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „GODROM”. Koniec prac na ul. Krasińskiego planowany jest na 31 sierpnia 2017r.

Tagi