Ekodoradca na Uniwersytecie Złotego Wieku

Dziś w Domu Polsko-Słowackim wykład na temat programu priorytetowego „Czyste Powietrze” poprowadziła Ekodoradca Urzędu Miejskiego w Gorlicach. Przybyli licznie słuchacze, mogli dowiedzieć się kto i na jakich zasadach może skorzystać z programu.

EkoDoradca omówiła szczegółowo zasady programu oraz przedstawiła możliwości finansowania poszczególnych inwestycji, które program obejmuje.

Nabór do rządowego programu został ogłoszony 19 września 2019 roku i ma potrwać do czerwca 2029 roku czyli czas naboru wniosków to ponad 10 lat!

Z początkiem bieżącego roku w życie weszły nowe przepisy dotyczące ulgi podatkowej na przedsięwzięcia związane z termomodernizacją, w związku z czym nabór do programu został czasowo wstrzymany, aby dopasować jego wymogi do obowiązujących przepisów, ale warto wiedzieć o co w tym programie chodzi i kto może ubiegać się o rządowe środki po jego wznowieniu.

W czasie prelekcji przedstawione zostały przykłady jak obliczyć wysokość dotacji w przypadku chęci skorzystania z programu w zakresie docieplenia budynków oraz wymiany pieca, w zależności od dochodu. Program Czyste Powietrze przeznaczony jest dla właścicieli budynków jednorodzinnych.

O naborze do programu pisaliśmy wcześniej TU. Więcej informacji o programie można znaleźć TUTAJ.

Tagi