Nowe zbiorniki na wodę pitną

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zakupiło trzy cysterny-przyczepy do transportu i dystrybucji wody pitnej. Cysterny będą służyć mieszkańcom w okresie suszy, niedoborów wody w studniach czy w przypadku modernizacji lub awarii wodociągu. Inwestycja została sfinansowana w 2/3 ze środków budżetu Miasta Gorlice.

Podczas marcowej sesji Rady Miasta ujęto zmiany zwiększające o 80 000 zł wydatki majątkowe, które zostały wniesione do MPGK Sp. z o.o. na zakup atestowanych beczkowozów. Całkowity koszt zakupu cystern to około 120 000 zł.

Cysterny wykonane są ze stali kwasoodpornej, posiadają zamykaną skrzynkę, w której znajduje się kolektor do dystrybucji wody, zaworem strażackim, właz górny z pokrywą i odpowietrznikiem zamykany na kłódkę. Cysterny posiadają świadectwo jakości zdrowotnej Polskiego Zakładu Higieny stwierdzające, że są dopuszczone do przewozu wody do picia.

Dane techniczne cystern:
1. Cysterna o pojemności ok. 3500 l, na przyczepie ciągnikowej jednoosiowej, z zaczepem do transportu ciągnikiem rolniczym, ze światłami i elektryką umożliwiającą poruszanie po drogach publicznych – 1 sztuka.
2. Cysterna o pojemności ok. 2000 l, na przyczepie platformowej dwuosiowej typu VIOLA, z zaczepem kulowym do transportu samochodem, ze światłami i elektryką umożliwiającą poruszanie po drogach publicznych – 2 sztuki.