Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Gorlickie sukcesy w crossmintonie

Treść

Gorliccy zawodnicy crossmintona (dawna nazwa speedbadminton) Piotr Gawlak i Jerzy Knot zakończyli tegoroczny sezon rozgrywkowy udziałem w dwóch turniejach, w których udowodnili, ze należą do najlepszych zawodników w kategorii +50 w Polsce i w Europie.

Pod koniec września wzięli udział w międzynarodowym turnieju crossmintona w Lipanach (Słowacja), z udziałem zawodników z Czech, Litwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwecji, Ukrainy i Węgier. Tutaj Piotr Gawlak był bezkonkurencyjny wygrywając wszystkie pojedynki po fazie grupowej 2:0, a Jerzy Knot zajął trzecie miejsce ulegając w półfinale reprezentantowi Czech Romanowi Jurasowi.

22 października br. w Kórniku koło Poznania odbyły się VIII Indywidualne Mistrzostwa Polski w Crossmintonie. Dwójka naszych graczy startująca w kategorii +50 powtórzyła wyniki z Lipan. Piotr Gawlak po zwycięstwie 2:1 w półfinale z Jerzym Knot, pokonał w finale Jerzego Maliszewskiego z Wrocławia zdobywając tytuł Mistrza Polski.

W 2017 roku organizowane będą Mistrzostwa Świata, w których nasi zawodnicy planują wziąć udział i po raz pierwszy zdobyć medale. Przypomnijmy, że Jerzy Knot w 2013 roku zdobył na mistrzostwach 5 miejsce, a Piotr Gawlak powtórzył ten wynik w 2015 roku.