Trwają egzaminy w miejskich szkołach

W miniony piątek (12.04.) w gorlickich szkołach zakończył się trzydniowy egzamin gimnazjalny, a dziś (15.04.) rozpoczął się także trwający trzy dni egzamin na zakończenie szkoły podstawowej.

Informujemy, ze  trzydniowy egzamin gimnazjalny rozpoczął się w środę 10 kwietnia. W tym dniu 217 gorlickich uczniów zdawało przedmioty humanistyczne, a więc język polski, historię i wiedzę o społeczeństwie. Następnego dnia w czwartek zmierzyli się z przedmiotami ścisłymi - matematyką, biologią, chemią, fizyką i geografią. W piątek o godzinie 9 uczniowie III klas gimnazjalnych zmierzyli się z językiem obcym na poziomie podstawowym. Egzamin trwał godzinę. O godzinie 11 sprawdzili swoją wiedzę z języka obcego na poziomie rozszerzonym. Emocje już  opadały, minął stres. Teraz pozostało już tylko czekać uczniom na wyniki.

Dzisiejszy egzamin ósmoklasisty mimo trwającego protestu nauczycieli przebiega także bez zakłóceń,  240 uczniów klas ósmych zdaje egzamin z języka polskiego. A w kolejne dni - 16 i 17 kwietnia odbędą się testy z matematyki i języka obcego nowożytnego.

Życzymy uczniom uzyskania jak najlepszych wyników!

Tagi