Chcemy oddychać czystym powietrzem!

11 października w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Gorlicach dzieci uczestniczyły wraz z rodzicami w zajęciach otwartych pt. „Chcemy oddychać czystym powietrzem”, przygotowanych w ramach projektu „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Na zajęciach dzieci dowiedziały się, że powietrze jest wszechobecne i niezbędne do życia, a jego czystość jest źródłem zdrowia.

Dzieci brały udział w ciekawych doświadczeniach, oglądały prezentacje multimedialne i występowały w dramie pt. „Pan Zadymialski”. Wychowankowie nauczyli się określać sposoby zapobiegania zanieczyszczeniom powietrza oraz poznali wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin.

Zaprezentowany został oczyszczacz powietrza ufundowany przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Zajęcia ubogacał wspólny śpiew piosenek o tematyce ekologicznej oraz drobne upominki. Na zajęciach gościli Burmistrz Miasta Gorlice Pan Rafał Kukla oraz Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 3 Krzysztof Michalik.

Tekst: Miejskie Przedszkole Nr 2 w Gorlicach

Tagi

GALERIA