Przedstawiciele służb mundurowych u Skrzatów

W ramach realizacji projektu „Bezpieczna droga do przedszkola” dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Skrzaty” zaprosiła do placówki przedstawicieli służb mundurowych - Policji oraz Straży Miejskiej.

Podczas tych spotkań dzieci utrwaliły wcześniej poznane wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Przedstawiciele policji przypomnieli dzieciom jakie zasady obowiązują pieszych podczas poruszania się po drodze, o konieczności używania kasków przez rowerzystów, a także fotelików podczas podróżowania samochodem.

Natomiast przedstawiciele Straży Miejskiej zaproponowali dzieciom udział w inscenizacji ruchowej „Autochodzik”. Dzieci na zmianę były autami, sygnalizatorami świetlnymi oraz przechodniami. Po zakończonej inscenizacji, w celu utrwalenia zdobytych wiadomości, dzieci udały się wraz z funkcjonariuszami na pobliskie skrzyżowanie. Na zakończenie spotkania dużą atrakcją była możliwość obejrzenia od środka samochodu Straży Miejskiej.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom obu służb mundurowych za przybycie do naszej placówki. Dzięki tym spotkaniom dzieci z pewnością będą bardziej bezpieczne podczas poruszania się po drodze.

Opracowała: Katarzyna Boczoń

Tagi