Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Otwarte Mistrzostwa Gorlic w Beach Tenisa

Treść

W sobotnie przedpołudnie 25 sierpnia na obiektach do siatkówki plażowej przy basenach OSiR, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gorlic w Beach Tenisa. Do zawodów zgłosiły się 4 kobiety i 9 mężczyzn, którzy rywalizowali między sobą o miano najlepszego zawodnika oraz zawodniczki w beach tenisa.

Wśród pań grano systemem „każdy z każdym” i o kolejności decydowały zdobyte punkty, natomiast panowie byli podzieleni, drogą losowania na dwie grupy 4 i 5 osobowe. W grupach grano systemem „każdy z każdym”, z grupy wychodziło 2 najlepszych zawodników. Mecze rozgrywano do dwóch zwycięstw do 11. Po fazie grupowej rozegrane były dwa mecze półfinałowe, następnie mecz o 3 miejsce i finał.

Wśród panów zwyciężył Jerzy Knot, który pokonał w finale Piotra Gawlaka, a trzecie miejsce po zwycięstwie nad Marcinem Machowskim zajął Marcin Rabiński. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Monika Honkowicz, drugie Ewa Wojciechowska, trzecie Barbara Szpyrka-Smolińska, a czwarte Patrycja Ostrowska.  Za zajęcie miejsc 1-4 uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a za miejsca 1-3 nagrody rzeczowe.

Zawody organizowane były przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach oraz Urząd Miejski w Gorlicach.

Źródło: OSiR w Gorlicach