Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Zdrowy i bezpieczny przedszkolak

Zdrowy i bezpieczny przedszkolak

Treść

Zdrowe życie i bezpieczeństwo stanowi dla każdego człowieka największą wartość. Wiek przedszkolny jest dobrym czasem do wyrabiania u dzieci umiejętności i nawyków, które właściwie wdrożone zaowocują w dorosłym życiu.

Dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo podatne na przyswojenie prawidłowych nawyków i przyzwyczajeń. Własnym przykładem dajemy im wzorzec prawidłowych postaw wpływających na ich zdrowie i bezpieczeństwo. W lutym br. dzieci z Niepublicznego Przedszkola TPD „Chatka Misia Uszatka” w Gorlicach wzięły udział w cyklu warsztatów pt. ”Zdrowy i bezpieczny przedszkolak”. Warsztaty przeprowadzone były jako cykl czterech oddzielnych spotkań.

8 lutego 2018 r. przedszkolaki zapoznały się z działaniami polegającymi na ratowaniu zdrowia. Uczyły się bandażować zranione miejsca  i zabezpieczać urazy. Poznały zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Dobra zabawa stała się cenną lekcją, dzięki której dzieci łatwiej przezwyciężyły lęk przed trudnymi sytuacjami. Wiedzę i umiejętności z tego zakresu  przekazał dzieciom pan Piotr Pastuszczak - ratownik medyczny.

9 lutego 2018 r. w ramach warsztatów czytelniczych przeprowadzonych przez panią Małgorzatę Romańską, przedszkolaki włączyły się w obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego. Podczas zajęć dowiedziały się, że 112 to numer alarmowy, pod który można dzwonić bezpłatnie z telefonu stacjonarnego lub komórkowego na terenie całej Unii Europejskiej, a wybierając go rozmówca uzyskuje połączenie z odpowiednią służbą ratunkową.

14 lutego 2018 r. odwiedzili nas panowie Tomasz Toczek, Grzegorz Szymański – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach z pogadanką na temat zasad bezpiecznej zabawy  podczas zimowego wypoczynku. Przedszkolaki otrzymały również odblaski, które obiecały nosić, aby być bezpiecznymi na drodze.

16 lutego 2018 r. w ramach realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” gościliśmy panie Anetę Honek i Urszulę Więcek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach, które przygotowały ciekawe zajęcia, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym. To spotkanie było również okazją do podsumowania rodzinnego konkursu plastycznego pt.”Nie pal proszę - to mi szkodzi”. W obecności pani Jadwigi Wójtowicz - dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach  nagrodzono dzieci, które wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za życzliwość, otwartość, profesjonalizm, zaangażowanie i ogromne serce dla dzieci. 
   
Tekst: Marta Przybycień

Tagi