Akcja „No promil – No problem” w Miejskim Przedszkolu nr 8

Nietrzeźwi kierowcy stanowią w Polsce jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. W dniach 12 i 13 czerwca 2017 r. przedszkolaki i pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach przyłączyli się do kampanii społecznej „No promil – No problem”.

W ramach kampanii w dniu 12 czerwca dzieci wraz z pracownikami przedszkola, z udziałem pana policjanta i pana burmistrza Gorlic wyruszyły barwnym korowodem ulicami osiedla Korczaka, aby rozdawać kierowcom ulotki i listy do kierowców.

W dniu 13 czerwca, podczas Pikniku Rodzinnego dzieci zaprezentowały inscenizację podczas której recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz przedstawiły dwie bajki bez promilowe „Jaś i Małgosia” i „Smok Wawelski”. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny, zorganizowany w ramach realizacji tej kampanii. W holu przedszkola można  podziwiać wszystkie prace wykonane przez dzieci.

Przyłączając się do tej akcji mamy nadzieję, że zmieni się  postawa społeczeństwa przyzwalająca na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.